Ogłoszenia parafialne 24.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.11.2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

• W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Adwentu – szczególnego okresu w roku kościelnym, przygotowującego nas na dobre przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Msze Roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą codziennie o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które mogą przynosić do kościoła zrobione lampiony. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki.
  • Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. Oprócz zbiórki na dożywianie dzieci w szkołach, odbędzie się w Adwencie zbiórka artykułów spożywczych w sklepach, a także spotkania opłatkowe dla różnych grup. Gminna Wigilia dla osób starszych, biednych i chorych zostanie zorganizowana 10 grudnia w restauracji VIKING. Zapraszamy w najbliższy czwartek do plebanii, o godz. 17.30, na zebranie organizacyjne przed tą Wigilią przedstawicieli wszystkich organizacji przyparafialnych i gminnych, Ośrodka Pomocy Społecznej i wszystkich chętnych do pomocy parafian. Warto angażować w różne działania dobroczynne i społeczne, bo wielu ludzi oczekuje na wsparcie – choć nie brakuje też w naszym środowisku osób leniwych i złośliwie komentujących twórcze zaangażowanie innych. Gratulujemy młodzieży z naszej szkoły, że zorganizowała zbiórkę karmy i koców dla zwierząt ze schroniska oraz wszystkim ofiarodawcom.
  • Członków Akcji Katolickiej zapraszamy w poniedziałek do kościoła na Mszę Św. o godz. 16.30 oraz po niej na spotkanie do plebanii.
  • We wtorek o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza Św. za nauczycieli i pracowników szkoły.
  • W środę spotyka się Wspólnota Miłosierdzia po mszy wieczornej.
  • W środę, o godz. 21.00, zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski. Pomodlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Jana Pawła II w różnych naszych intencjach. Mamy okazję posłuchać różnych fragmentów kazań papieża podczas kolejnych pielgrzymek do ojczyzny. Warto, aby więcej osób przybywało na te modlitwy, abyśmy przez to też pokazali naszą chęć mocniejszego uczczenia setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.
  • W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Berchmansa. Jest on m.in. patronem ministrantów. Dziękujemy 40 chłopcom z naszej parafii za pełnienie takiej zaszczytnej służby przy ołtarzu. We wtorek grupa kolejnych ministrantów otrzyma promocję i ubierze kołnierze.
  • W sobotę przeżywać będziemy w liturgii Święto – św. Andrzeja Apostoła.
  • W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30, członkinie Żywego Różańca odmówią różaniec wspólnotowy.
  • W sobotę, o godz. 9.00, zapraszamy na spotkanie do plebanii dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św.
  • Za tydzień będzie kolejna kolekta ekonomiczna przeznaczona na dalsze działania związane z wyposażeniem nowej kostnicy parafialnej i porządkowaniem obejścia.
  • W sobotę wieczorem odbędzie się Zabawa Andrzejkowa. Wezmą w niej udział starsi ministranci, Szkolne Koło Caritas, a też przyjedzie autokarem grupa młodzieży ze Starogardu Gdańskiego uczestnicząca w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Bartoszegolasu i Rudy za przygotowanie pięknych dekoracji kwiatowych w listopadzie przy ołtarzach.
  • W związku z przypadającym w następnym roku 40-leciem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Starej Kiszewie to dzisiaj członkowie tej grupy rozprowadzają przed kościołem specjalny kalendarz strażacki na 2020 rok. Dochód pragną przeznaczyć na zakup proporca i przygotowanie imprezy jubileuszowej.
  • Parafia nasza pragnie zorganizować wyjazd do Filharmonii Bałtyckiej na KONCERT WIEDEŃSKI Z GWIAZDAMI w dniu 26 stycznia 2020 roku, o godz. 19.00. Wysłuchamy koncertu granego przez narodową orkiestrę filharmonii z Lwowa, a też różne gwiazdy zaśpiewają światowe przeboje (m.in. Andrea Bocelli, zespołów ABBA, QUEEN). Koszt biletu i opłaty za przejazd autokarem wynosi 160 zł. od osoby. Chętni do udziału mogą zapisać się w biurze parafialnym przez najbliższe 2 tygodnie – do 8 grudnia.
  • Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w dekanalnym konkursie na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. Bliższe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej. Prace należy oddać do 12 grudnia.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć za darmo nowy nr ciekawego czasopisma „Dobre Nowiny”, gdzie m.in. opisane są różne cuda i świadectwa wiary znanych osób. Zanieśmy te gazety także dla ludzi chorych i starszych z naszego otoczenia.