Ogłoszenia parafialne 23.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 2021.05.23

• W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła (będzie dodatkowa Msza na filii o 18.30), w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeszcze część parafian nie dopełniła tego obowiązku, postarajmy się  więc wspólnie, aby wszyscy członkowie naszych rodzin wypełnili w tym roku tę powinność. Okazja do spowiedzi jest m.in. przed każdą Mszą Świętą.
  • Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać 3 czerwca.
  • W środę przypada Dzień Matki. Podziękujmy serdecznie naszym mamom za ich trud i poświęcenie, za wiele dobra, które przekazują lub przekazywały swoim dzieciom.
  • W czwartek zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Podczas niego m.in. zapoznajemy się z nauczaniem św. Jana Pawła II podczas kolejnych pielgrzymki do ojczyzny – warto przybyć na wspólne modlitwy.
  • Od 27 czerwca do 8 lipca planowana była pielgrzymka autokarowa do Chorwacji i Medjugorje. W związku jednak z wielkimi obostrzeniami podczas przejazdów przez niektóre państwa i obowiązkiem częstego robienia testów, to na tej trasie pielgrzymka się nie odbędzie. Zaplanowany jest jednak wyjazd do sąsiednich państw Macedonii i Albanii, które są również piękne, a m.in. odwiedzimy miejsce urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Osoby już zapisane, a także innych chętnych parafian zapraszamy na spotkanie informacyjne do plebanii w środę, o godz. 18.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki z programem i kosztorysem tej pielgrzymki.
  • 3 lata temu, w ramach Nowenny Kociewskiej, Matka Boża w znaku Figury Piaseckiej nawiedziła nasz dekanat zblewski. W najbliższą sobotę wierni naszego dekanatu gromadzą się w Piasecznie na wspólnym różańcu i Apelu, który będzie także transmitowany przez Radio GŁOS z Pelplina. Wyjazd będzie o godz. 19.00. Chętni mogą zgłosić się do ks. proboszcza.
  • Na cmentarzu przykościelnym pojawiły się specjalne donice z kwiatami upiększające ten teren. Poprosimy chętne osoby o pomoc w podlewaniu tych kwiatów. Zachowajmy porządek na cmentarzach, które są miejscami poświęconymi. Przez niedbałość niektórych osób parafia będzie musiała zapłacić za spalone przez ogień kontenery na śmieci. Pilnujmy też, aby nie podrzucano na cmentarze śmieci z poza cmentarzy – z pewnością reklamówki z butelkami po alkoholu, jakieś opakowania po materiałach budowlanych, to nie są śmieci cmentarne. Wszystkie pożyczone narzędzia i konewki powinniśmy odnosić na wyznaczone miejsca. W czasie pandemii kościół jest ciągle otwarty, aby wszyscy mogli przybyć na prywatną modlitwę. To jednak niesie też zagrożenia, bo w ostatnim czasie 2 razy włamywano się do skarbonek wewnątrz kościoła.