Ogłoszenia parafialne 22.11.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.11.2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

• Dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w ostatnią niedzielę roku kościelnego, po Mszy Św. o 9.30, przy wystawionym Najśw. Sakramencie zawierzymy Chrystusowi, nas samych, nasze rodziny, naszą parafię, naszą ojczyznę i cały świat. Przeprosimy za grzechy obrażające Boga czynione przez ludzi wierzących i innych, za coraz częstsze uleganie różnym poglądom, które są sprzeczne z naszą wiarą, za oziębłość w wierze i praktykach religijnych, za bezczeszczenie kościołów i podważanie świętości (m.in. w naszej parafii zniszczona została przydrożna kapliczka, która umieszczona była na drzewie w Wygoninie, niedaleko Domu Wczasów Dziecięcych). Poprzez śpiew suplikacji będziemy prosić o ustanie epidemii koronawirusa i wszystkich innych nieszczęść.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Adwentu – szczególnego okresu w roku kościelnym, przygotowującego nas na dobre przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Msze Roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą codziennie o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które mogą przynosić do kościoła zrobione lampiony. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Dzieci też mogą przynosić do kościoła białe słomki (np. od napojów), które później będą wykorzystane do dekoracji specjalnej choinki dziecięcej.
  • Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. Oprócz zbiórki na dożywianie dzieci w szkołach, odbędzie się w Adwencie zbiórka artykułów spożywczych w sklepach. Zostanie też odprawiona Msza w intencji grup przyparafialnych, po której nastąpi dzielenie się opłatkiem. Warto się angażować w różne działania dobroczynne i społeczne, bo wielu ludzi oczekuje na wsparcie.
  • Warto też wesprzeć akcję Szkolnego Koła Caritas, które organizuje zbiórkę wspierającą Kościerskie Hospicjum. Także z naszej parafii leżą tam niektóre osoby. Potrzebne są: nawilżane chusteczki, balsamy, żele pod prysznic, dezodoranty, pianki do golenia, szampony, ręczniki jednorazowe. Dary można składać do specjalnych skrzyń w Urzędzie Gminy, w Ośrodku Zdrowia, w szkole, na hali. Można też złożyć w naszym kościele – on jest cały dzień otwarty, warto przybyć na prywatną modlitwę, a też złożyć swój dar.
  • Członków Akcji Katolickiej i wszystkie osoby, które pragną podyskutować o różnych sprawach moralnych i religijnych, także o tych nurtujących obecnie społeczeństwo, zapraszamy na spotkanie do plebanii w czwartek po Mszy wieczornej.
  • W piątek, o godz. 21.00, zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski. Pomodlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Jana Pawła II w różnych naszych intencjach. Mamy okazję posłuchać różnych fragmentów kazań papieża podczas kolejnych pielgrzymek do ojczyzny. Warto, aby więcej osób przybywało na te modlitwy, abyśmy przez to też pokazali naszą chęć mocniejszego uczczenia setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Kiedy próbuje się podważyć świętość naszego wielkiego rodaka, który przez dziesiątki lat wychowywał także kolejne pokolenia Polaków to tym bardziej starajmy się go bronić i zapoznawać z jego pięknym przesłaniem.
  • W sobotę, o godz. 9.00, zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św.
  • W biurze parafialnym i w zakrystii można już nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Także u p. Organisty można w zakrystii po Mszach Św. nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Postarajmy się podtrzymać wszystkie świąteczne zwyczaje, aby w dobie pandemii nasze domy były mocno zjednoczone na Święta.
  • W minionym tygodniu zmarła śp. Wanda Nikel z Nowego Bukowca. Pogrzeb odbył się w czwartek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …