Ogłoszenia parafialne 22.03.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2020.03.22

• Przypominamy, iż w związku z rozszerzaniem się choroby koronowirusa księża biskupi udzielili dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Osoby korzystające z dyspensy powinny trwać na osobistej i rodzinnej modlitwie. Należy też duchowo łączyć się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. W związku z tym wszyscy wierni zachęceni są, aby poza liturgią nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą. Kościół w Starej Kiszewie jest otwarty od Mszy rannej do Mszy wieczornej na indywidualną modlitwę. O godz. 20.30 – kapłan sam odmawia codziennie modlitwę różańcową w kościele, a wszyscy jednoczmy się w domach na wspólnej modlitwie rodzinnej w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca, nawrócenie, o ustanie plagi choroby, za nasze rodziny, parafię i ojczyznę. W tej intencji ofiarujemy też nabożeństwa wielkopostne.
Po każdej niedzielnej Mszy Św. zaśpiewamy suplikacje. W tym trudnym czasie bądźmy solidarni szczególnie z osobami starszymi, samotnymi. Odwiedzajmy ich i pytajmy w czym można pomóc, może zrobić im jakieś zakupy. Można też zadzwonić do ks. proboszcza i z członkami Caritas oraz innych grup przyparafialnych będziemy starać się udzielić pomocy.
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na Msze Św. do kościoła może być wpuszczonych tylko do 50 osób – pierwszeństwo mają rodziny, które ofiarowały intencje. Osoby, które nie zmieszczą się do świątyni mogą także przeżywać Eucharystię na zewnątrz i słuchać przez głośniki kościelne, a Komunię przyjąć po zakończeniu.
• W przypadku pogrzebu również obowiązują ograniczenia do 50 osób w kościele – zarówno podczas różańców, jak i Mszy pogrzebowej. Pierwszeństwo ma najbliższa rodzina. Różańce żałobne będziemy odmawiać w kościele. Jednak, zgodnie z przepisami Sanepidu, trumna nie będzie przywieziona do kaplicy przedpogrzebowej lub do kościoła.
W dniu pogrzebu najpierw będzie odmówiony różaniec w kościele, po nim zostanie odprawiona Msza za zmarłego. Następnie rodzina zbierze się na cmentarzu. Tam odbędzie się obrzęd ostatniego pożegnania i trumna zostanie umieszczona w grobie.
• W środę, na 9 miesięcy przed Świętami Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to też zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze Św. z kazaniami będą o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
• W czwartek po Mszy wieczornej modlitwy Wspólnoty Miłosierdzia będą w kościele.
• W Wielkim Poście możemy wesprzeć w leczeniu chorą Kamilę Borkowską ze Starej Kiszewy. Dziękujemy za ofiary złożone dla niej tydzień podczas kolekty. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotki dotyczące Kamili, także z numerem konta bankowego, na które można dodatkowo wpłacić na leczenie.
• Dziękujemy za ofiary składane podczas kolekt, a też tym osobom, które przynoszą ofiary do biura na wsparcie działań parafii, na opłaty za różne bieżące rachunki i do różnych instytucji.
• W piątek, o godz. 21.00, odbędzie się w kościele comiesięczny Apel Jasnogórski.
• W związku z epidemią koronowirusa nie odbędą się w tym roku wielkopostne rekolekcje szkolne i parafialne. Nie odbędzie się też Ekstremalna Droga Krzyżowa z Dziemian i ze Zblewa.
• Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
• We wtorek zmarł śp. Daniel Kupper ze Starej Kiszewy. Termin pogrzebu rodzina dopiero ustali. Różańce będą odmawiane codziennie o godz. 18.00 w kościele. Dobry Jezu…