Ogłoszenia parafialne 21.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.07.21

* Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Kazania głosi i Sumę odpustową odprawi ks. Piotr Lipkowski z Wydziału Duszpasterskiego z Pelplina. Dzisiaj też chętne osoby mogą dołączyć do Bractwa Szkaplerza Świętego – do wielu osób z naszej parafii, które Maryję obierają
za swoją przewodniczkę i noszą szkaplerz święty. Po Mszach Św. chętni mogą podejść do ołtarza Matki Bożej Szkaplerznej – tam m.in. będą mogli się wpisać do pamiątkowej księgi i otrzymają szkaplerz w postaci medalika.

* W związku z odpustem gościmy w naszej parafii młodzieżowe 2 grupy taneczne „Neposedy Dance” oraz „Kalejdoskop” z Witebska, z Białorusi. Wezmą udział we Mszy Św. o godz. 9.30, a następnie (ok. 10.30) zaprezentują się na placu przed kościołem.

* W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto
św. Marii Magdaleny, we wtorek – Święto św. Brygidy Zakonnicy (patronki Europy), w czwartek – Święto św. Jakuba Apostoła, w piątek wspomnienie
św. Joachima i Anny (rodziców NMP).

* W środę, o godz. 17.45, zapraszamy do plebanii na spotkanie organizacyjne,  wszystkich, którzy mogą pomóc w organizacji dożynek parafialnych, które odbędą się w naszej parafii 31 sierpnia: rolników, sołtysów, strażaków, nauczycieli, koło gospodyń wiejskich, przedstawicieli Caritas, Parafialnego Klubu, Wspólnoty Miłosierdzia, Wspólnoty Rodzin i innych organizacji przyparafialnych, a także chętne osoby z różnych środowisk.

* W sobotę, o godz. 21.00 – jak w każdy 27. dzień miesiąca – na pamiątkę kanonizacji św. Jana Pawła II – zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski.

* Osoby chętne do udziału w pieszej pielgrzymce ze Starogardu Gdańskiego
do Częstochowy, w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia, prosimy o szybkie zgłoszenie się. Na pielgrzymkę także udają się ks. proboszcz i ks. Mariusz.

* W związku z udziałem w pielgrzymce, to księża już odwiedzą chorych
z comiesięczną posługą w najbliższy piątek, od godz. 8.00.

* Wspólnota Rodzin „Jutrzenka” zaprasza wszystkich chętnych w najbliższą sobotę, na Mszę o godz. 18.30, w kaplicy w Starym Bukowcu, a po niej odbędzie się tam ognisko integracyjne z ciekawym programem.

* W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św., odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Będziemy modlić się za wstawiennictwem
św. Krzysztofa o błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących,
aby szczęśliwie i bezpiecznie wędrowali. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć misjonarzy pracujących  w różnych zakątkach świata, aby przez zakup pojazdów mogli docierać do ludzi zamieszkujących dalekie miejscowości.

* W środę zmarła śp. Małgorzata Szweda z Chwarzenka. Pogrzeb odbył się
w piątek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. W sobotę zmarła
śp. Władysława Tocha ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 11.00. Różańce w kościele w sobotę o 17.45, w niedzielę o 17.30, w poniedziałek o 17.30, we wtorek o 17.30 oraz w kostnicy w środę o godz. 10.00. Dobry Jezu …….