Ogłoszenia parafialne 21.06.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020

  • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w środę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Chciejmy liczniej przybyć – w roku jubileuszu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – bo podczas każdego Apelu zapoznajemy się z nauczaniem papieża podczas pielgrzymek do ojczyzny i modlimy się za jego wstawiennictwem w różnych intencjach.
  • Jeszcze za tydzień w kościele parafialnym będzie stały porządek Mszy niedzielnych, później w wakacje zmieni się. Msza z liturgią niedzielną będzie już od najbliższej soboty na filii w Starym Bukowcu, o godz. 18.30.
  • Przypominamy, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym. Postarajmy się też wyłączać telefony komórkowe na czas obecności w kościele.
  • Parafia Zblewo organizuje, z 3 na 4 lipca, nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Zblewa do sanktuarium we Wielu, na trasie 40 km. Chętni mogą zabrać ulotki ze stolika pod chórem z bliższymi informacjami. Z naszej parafii z grupą wyruszy ks. Mariusz. Zapisywać się można w biurze parafialnym.
  • Za tydzień będzie ważne wydarzenie w naszej ojczyźnie – wybory prezydenckie. Każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w życiu społecznym i pokazania troski o dalsze losy ojczyzny. Toczy się na świecie i w naszej ojczyźnie wielka wojna cywilizacyjna. Zagrożone są wartości moralne. Każdy ma prawo oceniać działania gospodarczo- społeczne dotychczas rządzących przez lata z różnych partii i postawy życiowe kandydatów. Katolik, w imię troski o wartości najwyższe – o miłość do Boga, do ludzi, do ojczyzny, troskę o dobro wspólne – głosuje na kandydatów, którzy są najbliżsi jego wartościom. Nasi przodkowie od tysiąca lat walczyli pod sztandarem słów najcenniejszych: „Bóg, honor, ojczyzna” – a więc nasze pokolenie może bronić tych wartości poprzez aktywny udział w wyborach.
  • Za tydzień miała wyruszyć z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Medjugorje. W związku z epidemią koronawirusa i różnymi ograniczeniami, które jeszcze istnieją w innych państwach, to ta pielgrzymka nie odbędzie się. Zapraszamy uczestników na pielgrzymkę za rok w podobnym terminie na początku wakacji.
  • Państwowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna przypomina, że koronawirus jest dalej niebezpieczny. Obowiązuje noszenie masek miejscach użyteczności publicznych – a więc i w kościołach – albo 2 metry odległości od innych osób.
  • W sobotę zmarła śp. Marianna Cieplińska, mieszkająca dawniej w Pałubinie. Pogrzeb będzie w środę o 10.30 w Chojnicach. Dobry Jezu…
  • W niedzielę zmarł śp. JAN CHMIEL, zasłużony organista parafii Stara Kiszewa (59 lat posługi w naszej parafii). Pogrzeb będzie w środę, o godz. 12.00. Różańce w kościele parafialnym w poniedziałek i wtorek, o godz. 17.30 oraz w środę, o godz. 11.00. Dobry Jezu …