Ogłoszenia parafialne 21.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2019.04.21

* W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wiele radości i pokoju. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.

* Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: ministrantom, p. Organiście, strażakom z jednostek z terenu parafii, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, harcerzom dzielnie trzymającym wartę, osobom niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, p. Celinie Choma i ks. Mariuszowi – którzy przygotowali piękny Grób Pański i ciemnicę.

* Spod chóru  można nabrać do naczyń wodę święconą, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach.

* Dziękujemy Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki darów i wszystkim ofiarodawcom – zostały paczki rozwiezione do Ośrodka dla niepełnosprawnych i do Domu Seniora.

* W II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w czasie tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

* Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne odmawianie Koronki i Nowenny do Miłosierdzia Bożego w kościele – w Święta przed Mszą o godz. 11.00, a w dni powszednie przed Mszą, o godz. 17.00.

* W czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy do plebanii członków parafialnych rad duszpasterskiej i ekonomicznej. Zapraszamy też inne chętne osoby. Uzgodnimy dalsze działania związane z przygotowaniem terenów dookoła nowej kostnicy – zrobienie przejścia do kościoła, niwelacja terenu, zbudowanie ponowne części muru cmentarnego, położenie kostki polbrukowej, zadbanie o tereny zielone – liczymy na przybycie przedstawicieli firm, a też obecność pań, które zadbają o estetykę tego obejścia.

* Dzieci z klasy III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy na ćwiczenia do kościoła we wtorek, o godz. 15.30 oraz w sobotę, o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.

* Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia, w całej Polsce odbywać się będzie dobroczynna akcja wspierająca hospicja dla umierających pod nazwą „POLA NADZIEI”. Przed kościołem będzie można złożyć swój dar do skarbonki, ale też w zamian otrzymać piękne żonkile.

* Dziękujemy za dekoracje kwiatowe, które w kwietniu przy ołtarzach przygotowują mieszkańcy rejonu – Stara Kiszewa  – ulice Szorca, Wyzwolenia, Osiedle za stadionem, Wybudowania (Kalk). W maju poprosimy o przygotowań takich dekoracji na kolejne niedziele (z wyjątkiem niedzieli komunijnej) mieszkańców Pałubina i Górnych Malik.

* Dnia 1 maja, od godz. 13.00, nasz Parafialny Klub Sportowy „VIRTUS” organizuje kolejny spływ kajakowy po pięknej Wierzycy. Popłyniemy z Bartoszegolasu do Górnych Malik. Na końcu będzie też czas przy ognisku, kiełbaskach i gitarze. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć pod opieką dorosłych. W poprzednich spływach brało udział po ok. 80 osób, a teraz liczymy na większą liczbę. Koszt udziału to 35 zł. od osoby. Zapisywać się można w biurze parafialnym.
* Parafia nasza organizuje wyjazd autokarowy do sanktuarium w Oborach k. Golubia Dobrzynia. Jest to miejsce szczególnego rozmodlenia, do którego przybywają tysiące pielgrzymów z całej Polski. Wyjazd będzie w sobotę, 4 maja. Koszt od 1 osoby to 35 zł. Zapisywać się można w biurze parafialnym.
* Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego  „Pielgrzym” – należności proszę wrzucić do skarbonki  św. Antoniego.
* W  piątek zmarł śp. Feliks Trzebiatowski z Pałubina. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00. Różańce będą w niedzielę i w poniedziałek o godz. 19.30 w świetlicy w Pałubinie oraz we wtorek o 11.00 w kostnicy. Dobry Jezu….