Ogłoszenia parafialne 21.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2021.02.21

• Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu.
  • W sobotę zapraszamy do kościoła o godz. 21.00, na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.
  • Serdecznie dziękujemy parafianom z Chwarzna i Wybudowań (Kozia) za piękne udekorowanie ołtarzy kwiatami w miesiącu lutym. Teraz jest dekoracja wielkopostna, a po Świętach wielkanocnych – od połowy kwietnia – będą mogli zatroszczyć się o wystrój kościoła mieszkańcy Bartoszegolasu i Rudy.
  • W sobotę, o godz. 9.00, zapraszamy dzieci z klas III na kolejne spotkanie do plebanii.
  • Rodziców dzieci komunijnych, którzy jeszcze nie zakupili alb dla dzieci prosimy o zgłoszenie się w tym tygodniu do ks. proboszcza. Jest możliwość, aby przedstawicielka firmy krawieckiej z Grudziądza przybyła na pomiary dzieci dnia 13 marca, o godz. 12.00.
  • Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Złota Księga Trzeźwości. Warto, aby zapisały się tam osoby, które zdecydują się w Wielkim Poście na jakiś określony czas podjąć abstynencję, by ocalić siebie, swoją rodzinę i ojczyznę od plagi alkoholizmu.
  • Podczas Wielkiego Postu na Rodzinnym Drzewku Dobra będzie można powiesić specjalne klucze. Warto podejść do koszyków z boku kościoła i wylosować dla siebie jakieś zadanie do zrealizowania w tym tygodniu Wielkiego Postu. Po wykonaniu tego dobrego uczynku będzie można za tydzień powiesić klucz, który ma otworzyć drzwi do nieba.
  • Ponadto przez kolejne niedziele Wielkiego Postu wszyscy obecni w kościele mogą od ministrantów z tyłu kościoła zabrać karteczkę z jakimś cytatem biblijnym. Warto przez tydzień przemyśleć, jaką wskazówkę dla mnie Pan Bóg przesyła w tym fragmencie Pisma Św. Z pewnością będzie to pomoc, aby porządkować swoje życie w okresie Wielkiego Postu.
  • Szczęśliwie zakończyła się zbiórka 9 mln zł. na leczenie chorego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Nasi parafianie także dołożyli swoją cząstkę podczas 2 zbiórek przed kościołem. A za tydzień będziemy mogli wesprzeć kolejne chore dziecko. Chętni będą mogli złożyć swój dar dla chorej Oli Dzienniak ze Studzienic k. Kalisk. Skończyła ona roczek, choruje na serce, miała już jedną operację w Austrii, a niebawem czeka ją druga. Warto zrobić kolejny dobry uczynek i pomóc w leczeniu.
  • Ze stolika z tyłu kościoła dzieci i starsi mogą zabrać skarbonki Caritas. Warto, aby przez kilka tygodni gromadzić w nich ofiary, które zaoszczędzimy poprzez różne wyrzeczenia wielkopostne (unikając
    słodyczy, papierosów, alkoholu). W dniach od 21 do 23 marca przeprowadzi w naszej parafii rekolekcje misjonarz od wielu lat pracujący w Zambii i jemu te zgromadzone ofiary, jako jałmużnę postną, będziemy mogli przekazać na wsparcie w działaniach misyjnych.
  • Nasza parafia i Szkolne Koło Caritas ogłaszają konkurs pod tytułem ,,Świąteczna Alejka”. Pięknie byłoby, aby zaangażowały się wszystkie wsie, koła gospodyń lub jakieś grupki osób z terenu naszej parafii i przygotowały jakiś większy, przestrzenny symbol świąt wielkanocnych jajka, koszyki, pisklęta, baranki. Dowolność materiałów i pomysłowość należy do wykonawców. Po Niedzieli Palmowej ustawimy je od  Groty Matki Bożej w stronę mostu. Dzięki temu stworzymy piękny świąteczny nastrój, a także dodatkowe miejsce na świąteczny spacer. Chętni mogą dostarczyć prace do ks. proboszcza do 28 marca. Najlepsi otrzymają nagrody.
  • W niedzielę, o godz. 21.05, w TVP 1, zachęcamy do obejrzenia ciekawego filmu fabularnego pt.: „Miłość i Miłosierdzie”. Jest to historia św. Faustyny Kowalskiej, której relikwie mamy w naszej parafii.
  • Ze stolika pod chórem można też nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.