Ogłoszenia parafialne 20.10.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019

• Dzisiaj w całej Polsce we wszystkich kościołach liczeni są wierni obecni na Mszach Św. oraz przystępujący do Komunii Św.
  • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na wywóz śmieci z cmentarzy.
  • Tydzień temu Szkolne Koło Caritas zebrało na Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 550 zł., a na wsparcie dla biednych dzieci z naszej parafii 400 zł.
  • W sobotę, od godz. 10.00 do 16.00, będziemy mogli zakupić przed kościołem stroiki nagrobne wykonane przez osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Konarzynach.
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą.
    Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą czytane w kolejnych dniach listopada, a kto pragnie, by za kogoś zmarłego z rodziny wypominki były czytane co niedzielę, to proszę o zaznaczenie z boku kartki godziny 7.30 lub 9.30.
  • Prosimy, aby śmieci BIO umieszczać w specjalnych drewnianych skrzyniach, które umieszczone są przy obu cmentarzach. Serdecznie prosimy, aby wiele osób zechciało przejść się kawałek i same kwiaty, ziemię z doniczek oraz gałązki (oczywiście bez elementów plastikowych i szklanych, drutów i wstążek) umieścić w tych skrzyniach, To pomoże zmniejszyć mocno objętość śmieci w kontenerach do wywozu i trochę zmniejszy wielkie koszty.
  • Przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych pragniemy już otworzyć do użytkowania budowaną przez 3 lata kostnicę parafialną. Na razie będą tam odmawiane różańce w dni poprzedzające pogrzeb oraz przy trumnie na godzinę przed pogrzebem. W następnych miesiącach zbiórki ekonomiczne będą przeznaczone na zakup chłodni i zakończenie prac przy obejściu kostnicy. Serdecznie zapraszamy dużą ilość pań i panów, a także młodzież przygotowującą się do bierzmowania do wielkich prac porządkowych w kostnicy i obok. Można przynieść jakieś szczotki, ścierki, wiaderka, grabie – bo prac porządkowych jest sporo do wykonania. Początek wspólnych prac w najbliższą sobotę od godz. 8.00.
  • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 11.00. Można przyjść z dziećmi, bo będzie przedstawicielka firmy krawieckiej i będzie można przekazać miary oraz złożyć zamówienie na uszycie alby.
  • Dziękujemy uczestnikom wczorajszych Mistrzostw Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych. Dziękujemy za organizację Parafialnemu Klubowi Sportowemu „VIRTUS”, a także za pomoc nauczycielom, Szkolnemu Kołu Caritas, Urzędowi Gminy, firmie Energa, właścicielom restauracji „Viking” i „Wrota Kaszub”, strażakom. Gratulujemy zawodnikom, którzy zdobyli puchary i różne nagrody.
  • Chętne osoby i małżeństwa zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Rodzin „Jutrzenka, które odbędzie się w najbliższą sobotę. O 17.00 będzie Msza Św. w intencji rodzin, a po niej spotkanie w plebanii.
  • Trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Szkolne Koło Caritas po raz kolejny organizuje zbiórkę darów na wsparcie dla misjonarza pracującego w Papui Nowej Gwinei. Można będzie przynosić różne środki czystości, szczoteczki do zębów, pasty, mydła, mogą być również nieużywane telefony komórkowe, małe sprzęty elektroniczne. Akcja potrwa przez 2 tygodnie od 21 października do 4 listopada – dary można składać w kościele przy bocznym ołtarzu z przodu.
  • W tym roku w naszej parafii, podobnie jak w wielu innych, zostanie zorganizowany 31 października ORSZAK I BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzieci zachęcamy do przebrania się za różne postacie świętych i błogosławionych. Będą sprowadzone do kościoła relikwie świętych osób. Będzie przemarsz z orkiestrą, Msza Św., a potem bal z poczęstunkiem.
  • Uczniów szkół podstawowych średnich oraz dorosłych – recytatorów, solistów i grupy muzyczne – zapraszamy do wzięcia udziału w VI Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się w Starej Kiszewie 9 listopada.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym” i „W Rodzinie”.