Ogłoszenia parafialne 20.06.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021

• W czwartek w liturgii będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  • W środę po Mszy wieczornej zapraszamy do plebanii na spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.
  • W piątek ks. proboszcz odwiedzi chorych, do których przyjeżdża co miesiąc, od godz. 8.00.
  • Kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Nietypowy to był rok ze względu na pandemię i nauczanie zdalne. Wymagało to więcej wysiłku ze strony nauczycieli, uczniów i rodziców. Jest za co Bogu dziękować, a może też przepraszać, a także prosić na radośniejszy czas wakacji. W czwartek zapraszamy uczniów, wychowawców i rodziców do spowiedzi od godz. 16.00, a Msza Św. na zakończenie roku zostanie odprawiona w piątek, o godz. 9.00.
  • Dzisiaj o 13.00 wyruszy sprzed plebanii pielgrzymka rowerowa ze Starej Kiszewy do sanktuarium we Wielu. Trasa w obie strony wynosi 50 km. Na miejscu we Wielu będzie okazja do modlitwy w kościele i odprawimy Drogę Krzyżową na słynnej Kalwarii. Chętni mogą jeszcze dołączyć.
  • W następną niedzielę wyruszy z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Macedonii i Albanii „Śladami św. matki Teresy z Kalkuty”. Wyjazd będzie o godz. 23.00 sprzed kościoła.
  • Jeszcze za tydzień w kościele parafialnym będzie stały porządek Mszy niedzielnych, później w wakacje zmieni się. Msza z liturgią niedzielną będzie już od najbliższej soboty na filii w Starym Bukowcu, o godz. 18.30.
  • Z okazji 13. rocznicy beatyfikacji błog. s. Marty Wieckiej w Nowym Wiecu sobotę, o godz. 13.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Św., a po niej będzie koncert zespołu „Na Cały Głos”.
  • W środę odbyły się pogrzeby śp. Mirosława Sabisza ze Starej Kiszewy oraz Jana Cherka z Zamku Kiszewskiego. Dobry Jezu…