Ogłoszenia parafialne 20.01.2019 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą (20 stycznia 2019 r.)

* Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie dla Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

* Dzisiaj przed kościołem członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

* Dzisiaj, o godz. 16.00,  nasza parafia i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki organizują w Gminnej Hali Sportowej KONCERT KOLĘD. Zgłosiło się 10 grup: chóry dorosłych, schole dziecięce i zespoły muzyczne z naszej parafii oraz z innych. Wystąpi też ze specjalnym koncertem Konrad Mania z Pelplina. Przyjdźmy licznie, gdyż będzie
to ważne i ciekawe wydarzenie religijno – kulturalne w naszym środowisku.

* W piątek przeżywamy w liturgii Święto – Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

* W piątek zapraszamy do kościoła na Msze Św. o godz. 18.00 w intencji rodzin naszej parafii, a później zapraszamy chętnych do plebanii na spotkanie Wspólnoty Rodzin „Jutrzenka”.

* W następną niedzielę, o godz. 11.00, zapraszamy do kościoła na Mszę Św.
w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Norberta Pellowskiego, w 116 rocznicę urodzin. Chcemy modlić się, aby ten kapłan, który przyjął I Komunię Św. w naszym kościele, prezentował piękną życiową postawę i poniósł śmierć męczeńską w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu rychło dołączył do wspólnoty błogosławionych i świętych.

* W następną niedzielę, o godz. 11.00, zapraszamy do kościoła dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Św. Dzieci mają swoją „Studniówkę” i z tej okazji złożą pewne ułożone przez siebie Zaproszenia dla Pana Jezusa. Złożą przyrzeczenia – zobowiązania, które będą znakiem podjęcia przez nich konkretnych postanowień przemiany swojego życia podczas przygotowań do pięknej majowej uroczystości.

* Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.

* W czwartek o 16.00 odbędzie się kolęda dla rodzin, które nie mogły być obecne wcześniej na kolędzie w swoim rejonie. Rodziny nieobecne mogą zgłosić się do biura parafialnego.