Ogłoszenia parafialne 2.08.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2020

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej na rzecz położenia kostki obok kaplicy przedpogrzebowej pod kontenery na śmieci.
• W czwartek będziemy przeżywać w liturgii Święto – Przemienienia Pańskiego.
• Ksiądz proboszcz już był 2 dni na pielgrzymce pieszej do Częstochowy, teraz maszeruje ks. Mariusz, a za kilka dni znowu będzie zamiana. W środę też przejdzie jedną trasę pielgrzymkową – blisko 40 km – 4 parafian, którzy w poprzednich latach chodzili na pielgrzymkę. Pamiętamy o parafianach w naszych modlitwach. Na Jasną Górę grupa wejdzie 13 sierpnia.
• W I-szy piątek miesiąca ks. Mariusz odwiedzi chorych z comiesięczną posługą sakramentalną od godz. 8.00. W tym dniu zapraszamy do spowiedzi od 15.00 do 16.00, szczególnie dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św.
• Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza w piątek, o godz. 16.00, do kościoła na Mszę Św. z okazji 40. rocznicy powstania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Starej Kiszewy. Dalsze uroczystości będą przy Domu Strażaka.
• Miesiąc sierpień jest co roku miesiącem trzeźwości. Chętne osoby mogą wpisać się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona przy bocznym ołtarzu. Warto wzbudzić silne postanowienia abstynencji, aby ustrzec siebie i innych członków swojej rodziny od tragedii alkoholizmu.
• Dnia 15 sierpnia, w setną rocznicę CUDU NAD WISŁĄ, odbędą się w naszej parafii uroczystości patriotyczne. Odprawiona zostanie Msza Św. w intencji poległych za wolność rodaków oraz o błogosławieństwo Boże dla ojczyzny. Po Mszy Św. odbędzie się w kościele koncert fortepianowy, na którym zostaną przedstawione utwory klasyczne i patriotyczne.
Na koniec zostanie poświęcony obok kaplicy przedpogrzebowej kamień z płytą pamiątkową ku czci ofiar Katynia i Smoleńska, a także posadzone zostaną 4 dęby pamiątkowe, m.in. ku czci oficerów zabitych pod Katyniem, a pochodzących z terenu naszej gminy.