Ogłoszenia parafialne 2.02.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.02.2020

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej na rzecz dalszej budowy kostnicy.
  • W poniedziałek będziemy wspominać w liturgii św. Błażeja – biskupa i męczennika. Uznawany jest on za patrona osób chorych na choroby gardła. W związku z tym po każdej Mszy Św., po błogosławieństwie udzielane będzie specjalne błogosławieństwo osobom, które odczuwają różnorakie dolegliwości związane z gardłem.
  • W środę będziemy wspominać w liturgii św. Agatę, która w III wieku poniosła śmierć męczeńską za wiarę. Przed błogosławieństwem zostaną poświęcone w kościele chleb i sól, które będzie można zabrać do domu – by też spełniło się stare powiedzenie: „gdzie święta Agata tam bezpieczna chata”.
  • Za tydzień przed kościołem, na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne, zbierać będą do skarbonek członkowie Szkolnego Koła Caritas.
  • Zakończył się okres kolęd. Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować za okazaną życzliwość. Dziękujemy za serdeczną atmosferę w domach, za dzielenie się swoimi różnymi troskami i radościami. Dziękujemy kierowcom, którzy wozili nas po różnych trasach kolędowych; dziękujemy rodzinom, które podjęły kolędujących poczęstunkiem, a także za składane przy tej okazji ofiary. Dziękujemy rodzinom, które już złożyły w kopertach ofiary na budowę kostnicy. Na ten cel złożono kwotę 6000 zł. W sumie mieliśmy okazję wstąpić do 869 miejsc, w których mieszkało 1029 rodzin. Nie przyjęto kolędy w 60 miejscach w naszej parafii (większość tej liczby stanowią osoby samotne, mające problem z alkoholem). Za granicą pracuje 115 osób. Jest w naszej parafii 96 par żyjących w związkach niesakramentalnych, w tym 46 nie mających trwałej przeszkody. Życzymy, by te pary nie mające przeszkody szybko uporządkowały swoje relacje przed Bogiem i przed sobą. Po podliczeniu kolędowym wszystkich mieszkańców okazało się, że liczba członków naszej wspólnoty parafialnej wynosi obecnie 3309 osób. Spora grupa osób rzadko korzysta z praktyk kościelnych, choć podczas kolędy obiecali wzmożyć częstotliwość swojego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św. Na terenie naszej parafii mieszka 14 przedstawicieli innych wyznań – są to protestanci, prawosławni lub Świadkowie Jehowy.
  • W I piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  • W tym dniu okazja do spowiedzi będzie od godz. 15.30 do 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas IV oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  • Osoby pragnące pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną, zapraszamy w czwartek, po Mszy wieczornej, do plebanii na spotkanie Akcji Katolickiej.
  • Dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii Św., zapraszamy na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 9.00.
  • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do plebanii w piątek, o godz. 17.45. Można już odbierać w biurze parafialnym alby komunijne zamówione w firmie krawieckiej.
  • Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki miesięczne z intencjami Mszy Św. W lutym jeszcze są wolne intencje, szczególnie na rannych Mszach Św., więc zachęcamy do zamawiania.
  • Szkoła Podstawowa w Górze i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają dzieci i starszych na przedstawienie pt. „Królowa śniegu” – odbędzie się w gminnej hali dzisiaj, o godz. 16.00.
  • W czerwcu zostanie ogłoszony błogosławionym przez papieża kardynał Stefan Wyszyński. Z przodu kościoła można nabyć po 7 zł. książeczkę pt. „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.