Ogłoszenia parafialne 19.04.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2020-04-19

• Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękujemy członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas, za troskę o osoby najbiedniejsze i realizację różnych dobroczynnych pomysłów.
• Dziękujemy też Wspólnocie Bożego Miłosierdzia za gorliwe modlitwy, organizowanie wielu działań pobudzających parafian do głębszych przeżyć duchowych i propagowanie wśród nas Bożego Miłosierdzia.
• Od poniedziałku rząd pozwala, aby w nabożeństwach kościelnych przypadała 1 osoba na 15 m kwadratowych, a więc co ok. 4 m. W naszym dużym kościele zmieści się więc ok. 30 osób na Mszy Św. – będą na ławkach wskazane specjalne karteczki, gdzie należy zajmować miejsca. W dalszym ciągu obowiązuje także w kościele noszenie masek na twarzy. Pierwszeństwo mają rodziny, które ofiarowały intencje. Księża biskupi dalej udzielają dyspensy od udziału we Mszach niedzielnych. Zachęcamy do oglądania bezpośrednich transmisji z kościoła parafialnego, na parafialnej stronie na fb, w niedziele i święta o godz. 9.30 lub 11.00.
• W tym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: w czwartek uroczystość św. Wojciecha (biskupa i męczennika, głównego patrona Polski), a w sobotę święto św. Marka (Ewangelisty).
• W najbliższą środę o godz. 15.30 odbędzie się w kościele adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
• W tym tygodniu jubilaci pp. Janina i Kazimierz Dąbrowscy z Bożegopola będą dziękować za 70. rocznicę małżeństwa. Gratulujemy takiej pięknej rocznicy i warto, aby wszystkie małżeństwa trwały przy sobie długo, współpracując z Bogiem i realizując godnie piękne powołanie do życia małżeńskiego i rodzinnego.
• W piątek, po wcześniejszym ogłoszeniu decyzji przez rząd co do terminu pójścia dzieci do szkoły, ks. proboszcz ogłosi decyzję co do daty I Komunii Św. w naszej parafii.
• W maju przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Nasza parafia, a też nasza szkoła imienia wielkiego papieża, przygotowują się na wiele sposobów do tego wydarzenia. Ze względu na epidemię na październik został przesunięty Festiwal Piosenki Papieskiej. Ks. proboszcz napisał prośbę do ks. kardynała Dziwisza – kapelana papieża o udzielenie relikwii św. Jana Pawła II dla naszej parafii. W maju delegacja uda się do Krakowa i podczas spotkania z ks. kardynałem otrzyma najwyższe relikwie I stopnia (z cząstką krwi papieża). Wszyscy możemy złożyć swój dar na zakup złoconego relikwiarza – czy to na konto parafialne (Bank Spółdzielczy w Starej Kiszewie 46834000012009030013900002), czy to w biurze parafialnym, czy w kościele do skarbonki św. Antoniego.
• W związku z epidemią szczególnie zagrożeni są mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. Także pobliski nam Dom „Kaszub” w Stawiskach apeluje o wsparcie. Potrzebne są m.in. środki ochrony osobistej, jednorazowe rękawiczki, fartuchy, gogle, środki czystości, płyny do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni, naczynia i sztućce jednorazowego użytku, ręczniki papierowe. Chętni mogą przynosić dary do specjalnej skrzyni z przodu kościoła. Dziękujemy Szkolnemu Kołu Caritas, które już zebrało część darów.
• Dnia 18 maja, w rocznicę urodzin papieża, przekażemy nasze intencje spisane na kartkach. Do specjalnego pudełka z przodu kościoła można wrzucać przygotowane na kartach swoje prośby i podziękowania, by przez orędownictwo św. Jana Pawła II, przedstawione były miłosiernemu Bogu. Warto więc przychodzić do kościoła na prywatną modlitwę, bo on otwarty jest cały dzień.
• Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Można w nim przeczytać ciekawe artykuły, np. pt.: „Czy Bóg zesłał nam plagę koronawirusa?”, a też o noszeniu medalików – jako szczególnym znaku wiary i obronie przed różnym złem.