Ogłoszenia parafialne 18.10.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na wywóz śmieci z cmentarzy.

• Tydzień temu Szkolne Koło Caritas zebrało na Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 300 zł., a na wsparcie dla biednych dzieci z naszej parafii 400 zł.

• W czwartek, w rocznicę inauguracji pontyfikatu, obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Na Mszę Św. o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy młodzież z klas VIII przygotowującą się do bierzmowania.

• Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Zadbamy o uporządkowanie grobów naszych bliskich, zapalimy im nagrobne świece, ale przede wszystkim otoczmy ich naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą czytane w kolejnych dniach listopada, a kto pragnie, by za kogoś zmarłego z rodziny wypominki były czytane co niedzielę, to proszę o zaznaczenie z boku kartki godziny 7.30 lub 9.30.

• Część grobów jest zaniedbanych od lat na cmentarzach. Warto brać przykład z niektórych osób, które starają się uporządkować także sąsiednie groby. W spisie obiektów zabytkowych na terenie naszej parafii są także cmentarze ewangelickie w Pałubinie, w Bartoszymlesie, w Starym Bukowcu. Poprosimy o informacje, w których miejscach one się znajdują. Warto, aby okoliczni mieszkańcy zadbali o godne uczczenie miejsc pochówku spoczywających tam osób. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas, która robi porządki na takim cmentarzu w Pałubinie.

• Dzieci z klas III zapraszamy na kolejne spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 9.00.

• Szkolne Koło Caritas po raz kolejny organizuje zbiórkę darów na wsparcie dla misjonarza pracującego w Papui Nowej Gwinei. Można przynosić różne środki czystości, szczoteczki do zębów, pasty, mydła, mogą być również nieużywane telefony komórkowe, małe sprzęty elektroniczne. Akcja potrwa do 4 listopada – dary można składać w kościele przy bocznym ołtarzu z przodu.

• Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym” i „W Rodzinie”. Należności proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.