Ogłoszenia parafialne 17.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA –17.11.2019

• Dziękujemy za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarzy. Pamiętajmy o segregacji i tzw. Śmieci BIO umieszczajmy w drewnianych skrzyniach.
  • W poniedziałek, w dzień patronki młodzieży błog. Karoliny Kózkówny, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę Św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  • W środę zapraszamy Wspólnotę o. Pio i chętnych parafian o godz. 16.30 do kościoła na adorację i Mszę Św. za wstawiennictwem o. Pio.
  • W piątek przypada w liturgii wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Dziękujemy panu organiście, dziękujemy rozśpiewanym osobom w naszej parafii, szczególnie grupom dziecięcym rozwijającym swoje talenty muzyczne, za uświetnianie swoimi występami różnych uroczystości.
  • Dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszamy na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00.
  • Wspólnota Rodzin „Jutrzenka” zaprasza w sobotę na Mszę Św. o godz. 17.00  w intencji rodzin, a potem na spotkanie do salki parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę (ostatnią już w roku kościelnym i poprzedzającą Adwent) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto członków Akcji Katolickiej – dziękujemy jej za włączanie się w życie parafii i zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w jej działalność.
  • Wczoraj w Zblewie odbywały się mistrzostwa dekanatu ministrantów w piłce nożnej. W 3 kategoriach wiekowych wygrali nasi ministranci, przed Zblewem, Pinczynem i Piecami. Gratulujemy chłopcom tych osiągnięć, procentują cotygodniowe treningi, które odbywają się na hali. Zapraszamy też innych chłopców do dołączenia do grona ministrantów.
  • Zespół Kształcenia i Wychowania oraz nasza parafia organizują po raz czwarty konkurs plastyczny pt.” Anioły są wśród nas”. Celem konkursu jest budzenie refleksji nad obecnością kogoś bliskiego obok nas. Uczestnicy przygotowują indywidualnie prace przestrzenne lub rysunkowe (w formacie A3 lub A4). Technika i rodzaj materiałów dowolne. Prace należy złożyć do 6 grudnia w bibliotece szkolnej.
    na 2020 rok. Dochód pragną przeznaczyć na zakup proporca i przygotowanie imprezy jubileuszowej.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”. Opłatę proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.