Ogłoszenia parafialne 17.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2020-05-17

• Od dzisiaj w naszym kościele może uczestniczyć we Mszach Św. 90 osób, można też słuchać Mszy Św. w pobliskiej kaplicy przedpogrzebowej lub stojąc na zewnątrz. Transmitowane są też Msze Św. o godz. 9.30 i 11.00 przez naszego parafialnego fb.
• W najbliższą środę o godz. 16.30 odbędzie się w kościele adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
• W następną niedzielę przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
• Od piątku rozpoczynamy w kościele 9-dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. – w dni powszednie przed Mszą wieczorną, a w niedzielę przed Mszą o 11.00.
• Dnia 18 maja przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W naszej parafii będziemy przez 2 dni organizować różne jubileuszowe wydarzenia.
Dzisiaj, od godz. 16.00, warto podchodzić na prywatną modlitwę przed pomnik papieża lub do kościoła – przez głośniki będą puszczane fragmenty kazań papieża, różaniec z Ojcem Św., piosenki z naszego Festiwalu Piosenki Papieskiej. Zakończymy ten pierwszy dzień jubileuszowy Apelem Jasnogórskim,o godz. 20.00, przy pomniku papieskim – podczas którego będziemy modlić się w różnych intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W poniedziałek, w drugim dniu jubileuszu, o godz. 17.40, odebrane zostaną na przystani relikwie św. Jana Pawła II, które przypłyną kajakiem. Następnie udamy się na modlitwy przed pomnik papieża, a później na uroczystą Mszę Św. do kościoła. Dziękujemy osobom, które przygotowały piękne dekoracje w kościele i przy pomniku.
• W dobie epidemii niektórzy narzeczeni przesunęli terminy ślubu kościelnego na kolejne miesiące. Przypominamy, iż każda para powinna się zgłosić do ks. proboszcza 3 miesiące przed ślubem, by rozpocząć całą procedurę zebrania potrzebnych dokumentów. Jednym z takich dokumentów jest ukończenie kursu przedmałżeńskiego. Nie organizuje się teraz grupowych katechez, ale zachęcamy młode pary, które pragną zawrzeć ślub kościelny w tym lub następnym roku, aby skorzystać z oferty kursu online – poprzez stronę internetową https://priest.pl/katecheza-dla narzeczonych-online/. Prowadzi ten kurs duszpasterstwo rodzin z naszej diecezji. Prosimy o szybkie rejestrowanie się na tej stronie.
• Uczestnicy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej „Kaszub” w Stawiskach serdecznie dziękują wszystkim osobom, które złożyły swoje dary na wsparcie dla tego ośrodka.
• Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym” (jest w nim wiele artykułów nawiązujących do św. Jana Pawła II), a należności proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.
• W środę zmarł śp. Andrzej Knut z Bartoszegolasu. Pogrzeb odbył się w piątek i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…