Ogłoszenia parafialne 17.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

• Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek, o godz. 18.00.
  • Tydzień temu członkowie Szkolnego Koła Caritas zebrali kwotę 430 zł na dożywianie dzieci w szkole i inne cele charytatywne.
  • We wtorek obchodzimy w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za wszystkich mężów i ojców, aby godnie wypełniali swoją misję rodzinną i społeczną.
  • Uczniów klas VII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.00 na Mszę Św., a później będzie spotkanie w salce katechetycznej.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy Pio. Zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach, a po niej w kościele spotkanie formacyjne.
  • W sobotę, o godz. 10.00, zapraszamy dzieci komunijne na kolejne spotkanie do plebanii.
  • W ramach działań wielkopostnych dzieci i młodzież będą mogły składać do specjalnych skarbonek Caritas swoje ofiary jako jałmużnę wielkopostną.
    Za zebrane środki zostaną różne środki czystości, które zostaną wysłane jako wsparcie do misjonarza pracującego wśród biednych w Papui Nowej Gwinei. Rodzice też mogą dzieciom pomóc zebrać większe środki, a także będą też mogli przynieść do kościoła potrzebne środki dla misjonarza.
  • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w następujących konkursach: klasy 0- IV (konkurs plastyczny na temat: „Jak naśladuję Pana Jezusa?”, natomiast od klasy V i do III Gimnazjum konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej związanej z hasłem tegorocznego Wielkiego Postu: „Nie mam teraz nic, tylko Twoje ręce”. Podsumowanie i wręczenie nagród będzie podczas rekolekcji.
  • Serdecznie zapraszamy dzielną młodzież i osoby dorosłe do udziałuw Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W naszej diecezji wędrówka rozpocznie się w Dziemianach i idziemy nocą do sanktuarium we Wielu z 5 na 6 kwietnia. Już kilkanaście osób z naszej parafii zgłosiło się, aby pójść z księżmi trasą 28 lub 42 km. Zapraszamy kolejne do  zapisywania się. Zainteresowani mogą zabrać ulotkę ze stolika z tyłu kościoła.
  • W sobotę, 30 marca, odbędzie się w Starej Kiszewie III FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ. Już zgłaszają się chóry i zespoły dziecięce oraz młodzieżowe z różnych zakątków diecezji. W tym tygodniu poprosimy też o zgłoszenie się wszystkich chętnych grup muzycznych z terenu naszej parafii.
  • W tym roku przypada setna rocznica założenia Polskiego Czerwonego Krzyża na Pomorzu. Wśród założycieli byli też mieszkańcy Starej Kiszewy. Z okazji tego jubileuszu będą odbywać się różne działania. Osoby, które oddają honorowo krew poprosimy, aby ze stolika z tyłu kościoła zabrały ankietowe kartki, na których m.in. mogą napisać ilość oddanej do tej pory krwi. Poprzez nasz Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. św. Jana Pawła II będą mogły później otrzymać właściwe odznaczenia i legitymacje upoważniające m.in. do tańszego wykupu wielu leków.
  • Przy bocznym ołtarzu została wyłożona Parafialna Złota Księga Trzeźwości. Warto zapisać się do tej księgi na jakiś okres i wzbudzić w okresie Wielkiego Postu konkretne postanowienia abstynenckie – ratujące nas samych, członków naszych rodzin i znajomych przed tragedią alkoholizmu. Warto szukać też pomocy w różnych instytucjach lub przyjść do ks. proboszcza na rozmowę.
  • W piątek zmarła śp. Ewa Kusz, zamieszkała ostatnio w Starym Bukowcu. Pogrzeb będzie we wtorek, o godz. 10.00. Różańce w sobotę, w niedzielę i w poniedziałek o godz. 18.00, w kaplicy w Starym Bukowcu oraz
    we wtorek o 9.00 w kostnicy. Dobry Jezu….