Ogłoszenia parafialne 17.01.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 2021-01-17

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie dla Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  • Trwa tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. Wszyscy starajmy się szerzyć zgodę, jedność i życzliwość w swoich środowiskach.
  • W tym tygodniu będziemy obchodzić dzień babci i dzień dziadka. Warto podziękować wszystkim starszym osobom za ich trud i poświęcenie włożone w wychowanie młodszego pokolenia, przekazywanie nam wszystkim dobrych wartości. Można też pomóc starszym osobom w rejestracji do szczepienia przeciw koronawirusowi w naszym ośrodku zdrowia – szczegóły na plakacie w gablotce przed kościołem. Dzieci obecne w kościele mogą ze stolika z przodu zabrać specjalne plakaty- laurki z modlitwą do patronów starszych osób, rodziców Maryi Świętych Anny i Joachima, a też mogą dopisać własne życzenia, dorysować kwiatki i ofiarować te laurki swoim babciom i dziadkom.
  • Za tydzień będziemy mogli znowu uczestniczyć w zbiórce ofiar do skarbonek na rzecz chorego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody.
  • Kończy się czas kolęd. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów w swoich domach z kolędą i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii. Przypominamy, iż kapłani, w związku ze stanem epidemicznym, w tym roku odwiedzą tylko te rodziny, które wcześniej zadeklarują gotowość przyjęcia kolędy pisząc smsa do ks. proboszcza lub wypełniając specjalną kartkę. Oczywiście, wszyscy powinni być w domu zdrowi. Rodziny, które nie przyjęły kolędy w swoich domach, zapraszamy do kościoła na Mszę Św. w intencji o błog. Boże dla swojej wioski lub ulicy. We wtorek, o godz. 17.00, pomodlimy się za mieszkańców Bartoszegolasu i Rudy (intencja kolędowa). W środę, o godz. 16.30, zapraszamy mieszkańców Chwarzenka, a o godz. 17.00 mieszkańców Strzelek, Bożegopola i Strugi. W czwartek, o 16.30 pomodlimy się za mieszkańców Pałubina, a o godz. 17.00 za mieszkańców Zamku Kiszewskiego. W piątek, o godz. 17.00, zapraszamy na Mszę mieszkańców Wygonina, Górnych Malik, Foshuty.
  • Plan kolęd na ostatnie dni:
  • 17 stycznia, niedziela, godz. 13.00 – Stara Kiszewa – ul. Konarzyńska (od zakrętu, od nru 10 do ul. Tysiąclecia)
  • 17 stycznia, niedziela, godz. 16.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – domki do Ośrodka Zdrowia
  • 18 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 –Stara Kiszewa – domki za stadionem (ulice Jana Pawła, Norwida)
  • 18 stycznia, poniedzialek, godz. 14.00 –Stara Kiszewa – ul. Kościelna, Zamkowa
  • 19 stycznia, wtorek, godz. 14.00 Stara Kiszewa – ul. Konarzyńska (od strony Konarzyn do nru 12)
  • 19 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – kolęda u chętnych rodzin (nieobecnych wcześniej w terminie swojej trasy – chętni mogą zgłosić się do proboszcza)
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Henryk Kulas ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w czwartek i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …