Ogłoszenia parafialne 16.08.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2020.08.16

• Wobec tragedii, która miała miejsce w Bejrucie 4 sierpnia, Kościół w Polsce solidaryzuje się i organizuje zbiórkę wsparcia. Ks. Biskup diecezjalny poprosił, aby dzisiaj w każdej parafii przed kościołem zbierano ofiary do skarbonek na rzecz poszkodowanych ludzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiarność.
  • Za tydzień będziemy mogli złożyć do skarbonek ofiary na wsparcie dla 1,5- rocznego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Choruje on na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebna jest ogromna kwota ponad 9 mln złotych. Rodzina i przyjaciele bardzo się starają zdobyć tę kwotę. My będziemy mogli pomóc poprzez zbiórkę za tydzień.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji wczorajszych uroczystości patriotycznych w naszej parafii.
  • W czwartek, po Mszy wieczornej w plebanii, będzie spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego.
  • Członków Wspólnoty Rodzin „Jutrzenka” zapraszamy w sobotę na Mszę Św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  • W tym roku nasze Dożynki Parafialne, ze względu na koronawirusa, ograniczone będą tylko do uroczystej Mszy Św. oraz koncertu – nie będzie więc festynu. Na Mszę dziękczynną za tegoroczne plony zapraszamy w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 16.00. Poprosimy, aby na ten dzień wieniec żniwny przygotowało sołectwo Stara Kiszewa. Ponadto wszystkie sołectwa z parafii poprosimy o przygotowanie darów ofiarnych, które delegacje przyniosą do ołtarza – później one zostaną przekazane do ośrodków dla osób niepełnosprawnych. Życzymy rolnikom, aby owocnie zebrali tegoroczne plony, przy dobrej pogodzie i bezpiecznej pracy.
  • W czwartek zmarła śp. Stefania Miętka ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w poniedziałek, o godz. 11.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej niedzielę o 17.30 i w poniedziałek o 10.00. Dobry Jezu …