Ogłoszenia parafialne 16.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019

• Tydzień temu Szkolne Koło Caritas zebrało kwotę 400 zł. na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • W środę grupa młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Arkadiusza Okroja. Życzymy młodzieży, aby już dojrzale szła przez życie, trzymając się Bożych wartości i prezentując zawsze godną postawę. Dziękujemy wszystkim, którzy mocniej zaangażowali się w serdeczne przyjęcie ks. biskupa – młodzieży i rodzicom, którzy posprzątali kościół i przygotowali dekorację. Dziękujemy za dar złożony na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego oraz za prezent do parafii w postaci stojaka na znicze, który później zostanie wystawiony przy cmentarzu. Młodzież bierzmowana może obejrzeć i zamawiać zdjęcia w zakładzie fotograficznym.
  • W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. w Boże Ciało będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Po Mszy Świętej, o godz. 11.00, wyruszymy w drogę, aby idąc w procesji zamanifestować swoją wiarę. Pójdziemy ulicami Kościelną, Tysiąclecia, Szorca, Wyzwolenia, Tysiąclecia, Konarzyńską i Kościelną. Będziemy zatrzymywać się przy 4 ołtarzach, które będą usytuowane przy szkole, przy posesjach pp. Słomińskich i Turzyńskich oraz przy pomniku św. Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie dekoracji religijnych w domach przy trasie procesji, strażaków poproszę o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Warto, aby podtrzymać dawne zwyczaje i znaleźli się chętni do niesienia baldachimu, chorągwi, feretronów. Zapraszamy też do udziału poczty sztandarowe. Dziewczynki ze szkoły podstawowej oraz młodsze zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia dużego różańca. Ćwiczenia tych dzieci odbędą się we wtorek, o godz. 16.00, przed kościołem. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę, podczas której odbywać się będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła, po Mszach o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i starszych do obsługi tych codziennych procesji.
  • Kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Cieszą się uczniowie i nauczyciele z tej przerwy, po wytężonej pracy. Jest za co Bogu dziękować, a może też przepraszać, a także prosić na radośniejszy czas wakacji.
    We wtorek zapraszamy uczniów, wychowawców i rodziców do spowiedzi od godz. 16.30, a Msza Św. na zakończenie roku zostanie odprawiona w środę, o godz. 9.00.
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Konarzynach zaprasza na FESTYN RODZINNY w najbliższą sobotę od godz. 11.00 do 16.00. Przygotowanych zostało wiele atrakcji dla dzieci i starszych, m.in. przedstawienie teatralne w wykonaniu osób niepełnosprawnych.
  • W następną niedzielę wyruszy z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Grecji „Śladami św. Pawła”. Wyjazd będzie o godz. 21.00 sprzed kościoła.
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Zamku Kiszewskiego organizuje wycieczkę do Gdańska 16 lipca. Chętni do udziału mogą przeczytać bliższe informacje na plakacie w gablotce przed kościołem.
  • W okresie wakacyjnym – a więc już za tydzień – podobnie jak w poprzednich latach – nie będzie w kościele Mszy w niedziele o godz. 15.00, natomiast Msza z liturgią niedzielną będzie też w kościele parafialnym w soboty, o godz. 17.00 oraz na filii w Starym Bukowcu, o godz. 18.30.
  • Przypominamy, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym. Postarajmy się też wyłączać telefony komórkowe na czas obecności w kościele.
  • Zachęcamy do nabycia z tyłu kościoła nowego numeru czasopisma „Pielgrzym”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Teresy Cysewskiej z Bartoszegolasu. Została pochowana na cmentarzu parafialnym. W czwartek zmarł śp. Kazimierz Mikołajczak z Wygonina. Pogrzeb będzie w Gdańsku w środę o 14.15. Msza żałobna w naszym kościele we wtorek o 17.00. Dobry Jezu …