Ogłoszenia parafialne 16.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE) – 2021-05-16

• Dziękujemy blisko 40 pielgrzymom, którzy wczoraj wędrowali pieszo do sanktuarium we Wielu. Mimo deszczu wszyscy dzielnie maszerowali. Dziękujemy też osobom, które dojechały samochodami na specjalną Mszę Św. w intencji naszej parafii.
  • Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Św. Nowennę przed tą Uroczystością odmawiamy – w dni powszednie przed Mszą wieczorną, a w niedzielę przed Mszą o 11.00.
  • Członków naszego Klubu Parafialnego „VIRTUS” oraz młodzież i dorosłych pragnących pograć sobie w siatkówkę zapraszamy na cotygodniowe treningi we wtorki o godz. 18.00, na boisko w ogrodzie plebanii.
  • Osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach moralnych i społecznych zapraszamy na kolejne spotkanie Akcji Katolickiej do plebanii, w środę, o godz. 17.30.
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie poszukuje chętnych do założenia rodziny zastępczej. W dzisiejszych czasach jest sporo problemów opiekuńczo- wychowawczych w rodzinach. Dołączenie do dobrej rodziny pozwoli dzieciom uniknięcia skierowania do domu dziecka i zwiększy szansę na przystosowanie się lepsze do życia społecznego.
  • W naszej parafii jest wiele utalentowanych dzieci i młodzieży, m.in. występują w zespołach parafialnych „Apostolskie Nutki”, „Gaudens” i „Fala Nadziei”. Chętne dzieci z klas III i II, które pragną śpiewać w kolejnym zespole i nauczyć się grać na gitarze – ks. proboszcz zaprasza na pierwsze spotkanie do salki katechetycznej w sobotę, o godz. 10.00.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.
  • W minionym tygodniu zmarła śp. Hanna Piankowska z Zamku Kiszewskiego. Pogrzeb odbył się w sobotę i została pochowana na nowym cmentarzu. Dobry Jezu …