Ogłoszenia parafialne 16.02.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2020

• W minioną niedzielę członkowie Szkolnego Koła Caritas zebrali 520 zł. na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy Pio. Zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • W sobotę, o godz. 7.30, dzieci i młodzież z grup przyparafialnych wyjeżdżają do Aquaparku w Redzie. Zaproszeni są do wyjazdu członkowie Szkolnego Koła Caritas, Parafialnego Klubu Sportowego, ministrantów, zespołów muzycznych wraz z rodzinami. Zbiórka na przystanku autobusowym na przeciw plebanii.
  • Przypominamy o obowiązku wszystkich katolików uczestniczenia w niedzielnych Mszach Św., zgodnie z przykazaniami Bożymi. W przypadku ważnych wyjazdów zawodowych, rodzinnych, czy nawet kulturalnych lub na zawody sportowe, to można ten obowiązek wypełnić przez przybycie na sobotnie Msze wieczorne.
  • Wielu rodziców ubolewa nad osłabnięciem wiary i praktyk religijnych u swoich dzieci. Widać to u uczniów szkół podstawowych i średnich, spora też grupa młodych żyje w wolnych związkach – bez ślubu kościelnego.
    To sprawia wielki smutek rodzicom, którzy nie wiedzą, jak przekonać swoje dzieci. Warto, aby przedstawiciele wszystkich rodzin wzięli ze stolika pod chórem kartkę z ciekawym artykułem pt.: „Jak wielką winę ponoszą rodzice za oddalanie się ich dzieci od Kościoła”. Są tam dobre rady jednej z matek, które pomogą zrozumieć ten trudny problem.
  • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na kolejne ciekawe wydarzenie. Dnia 8 marca, o godz. 17.00, przybędzie do Starej Kiszewy znany piosenkarz Francesco Napoli. Warto już nabyć bilety w hali,
    a z pewnością panowie mogliby zrobić takie prezenty z okazji Dnia Kobiet.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”. Należności  proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.