Ogłoszenia parafialne 15.12.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019

• Spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków grup działających przy naszej parafii odbędzie się we wtorek, 17 grudnia, o godz. 18.00 w remizie. Zapraszamy Radę Parafialną Ekonomiczną i Duszpasterską, członkinie Róż Żywego Różańca, wspólnotę Miłosierdzia Bożego, Wspólnotę Rodzin „Jutrzenka”, Parafialny Zespół Caritas, Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi, Akcję Katolicką, Parafialny Klub Sportowy „Virtus”, grupę pielgrzymów pieszych, grupę o. Pio, Poradnictwo Rodzinne, panie katechetki, szafarzy Komunii Św. Do poniedziałku chętni do uczestnictwa niech zadeklarują swoją obecność do liderów poszczególnych grup lub do ks. proboszcza.
  • Członków Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie do świetlicy parafialnej w poniedziałek, o godz. 16.00.
  • Członków Parafialnej Rady Ekonomicznej zapraszamy na spotkanie do plebanii w poniedziałek, o godz. 19.00. Ustalimy plan działań inwestycyjnych na następny rok.
  • W tym tygodniu księża odwiedzą chorych z przedświąteczną spowiedzią i Komunią Św. – w piątek, od godz. 8.00. Oprócz stałych chorych, odwiedzanych co miesiąc, można jeszcze zgłosić inne starsze i chore osoby.
  • Czas Adwentu daje nam wiele okazji do mocnego przygotowania się na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Centralnym przeżyciem niech będzie przedświąteczna spowiedź. Będzie to najlepszy znak właściwego podejścia do przeżywania spraw wiary. Zatroszczmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin skorzystali ze spowiedzi. Nie dozna pełnej radości świątecznej osoba, która zaniedba tę wielką szansę. W tym tygodniu spowiedź (z udziałem większej liczby kapłanów) będzie w Starej Kiszewie w czwartek – przed południem, w godz. od 9.00
    do 10.00, po południu od godz. 16.00 do 17.00, a także dla osób wracających późno z pracy i szkół od godz. 19.00 do 20.00. Spowiedź w kaplicy filialnej w Starym Bukowcu będzie od godz. 16.00 do 16.30.
  • Przypominamy, iż organizowany jest w naszej parafii Konkurs na Najładniejszą Dekorację Świąteczną. Udekorujmy do Wigilii nasze domy i posesje różnymi światełkami, aby sympatyczniej i piękniej zrobiło się w naszych miejscowościach. Twórcy najlepszej dekoracji otrzymają od ks. proboszcza nagrodę 200 zł.
  • Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do udziału w KISZEWSKIM KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM, który odbędzie się w Hali Sportowej, od godz. 9.00 do godz. 16.00. M.in. będzie można zakupić różne upominki i dekoracje świąteczne, a także wypieki.
  • W środę, o godz. 11.00, odbędzie się w Kościerzynie uroczysta Gala z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Założycielami byli także wtedy mieszkańcy Starej Kiszewy. Chętnych do udziału w niej członków naszego Parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. św. Jana Pawła II, a też osoby, które nabyły uprawnienia do otrzymania odznaczeń zasłużonego krwiodawcy, prosimy o zgłoszenie się do poniedziałku
    do ks. proboszcza.
  • Osoby, które zapisały się na wyjazd do Filharmonii Bałtyckiej na KONCERT WIEDEŃSKI Z GWIAZDAMI w dniu 26 stycznia 2020 roku, prosimy o uregulowanie w tym tygodniu należności za bilety i przejazd autokarem, aby już wykupić zarezerwowane bilety – a na wyjazd zapisało się 57 osób.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.