Ogłoszenia parafialne 15.11.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA –15.11.2020

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na wywóz śmieci z cmentarzy. Pamiętajmy o segregacji i tzw. śmieci BIO umieszczajmy w drewnianych skrzyniach.
  • W środę, we wspomnienie liturgiczne błog. Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VIII na Mszę Św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  • W przyszłą niedzielę (ostatnią już w roku kościelnym i poprzedzającą Adwent) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  • Zespół Kształcenia i Wychowania oraz nasza parafia organizują po raz piaty konkurs plastyczny pt.” Pod opieką Aniołów”. Celem konkursu jest budzenie refleksji nad obecną sytuacją w świecie. Uczestnicy przygotowują indywidualnie prace przestrzenne lub rysunkowe (w formacie A3 lub A4). Technika i rodzaj materiałów dowolne. Prace należy przesłać w formie zdjęcia na maila szkoły do 10 grudnia.
  • Dzisiaj, podczas Mszy o godz. 11.00, zostaną poświęcone opłatki, które nasz p. Organista Zbigniew Burchat będzie rozprowadzał przed Świętami. Pan Organista jeszcze nie zna adresów parafian, więc nabywać je będzie można codziennie w zakrystii po wszystkich Mszach Św. Podzielimy się nimi podczas wieczerzy wigilijnej i będą znakiem naszego pojednania rodzinnego. Składane przy tej okazji ofiary niech będą naszym podziękowaniem dla p. Organisty za posługę w naszej wspólnocie.
  • Można już w zakrystii i w biurze parafialnym nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Powinny one znaleźć się na każdym stole jako szczególny znak jednoczący rodzinę podczas Świąt. Mała świeca kosztuje 8 zł., a duża 15 zł.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć kolejne numery czasopism diecezjalnych „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”. Opłatę proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • W minionym tygodniu zmarła śp. Longina Jędrzejewska z Pałubina. Pogrzeb odbył się w piątek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Zmarła też śp. Wiesława Łangowska z Foshuty. Pogrzeb odbył się w piątek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym.
    W piątek zmarła śp. Brygida Jasińska z Zamku Kiszewskiego. Pogrzeb będzie w poniedziałek, o godz. 13.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00 oraz w poniedziałek o godz. 12.00. Dobry Jezu…