Ogłoszenia parafialne 15.09.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019

• Tydzień temu członkowie Szkolnego Koła Caritas zebrali przed kościołem do skarbonek kwotę 480 zł. na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w środę Święto – św. Stanisława Kostki (patrona Polski i młodzieży), w sobotę Święto – św. Mateusza (apostoła).
  • Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VII i VIII zapraszamy na Mszę Św. w środę o godz. 17.00, a po niej będzie integracyjne ognisko. Tę młodzież także zapraszamy na Mszę w następną niedzielę o godz. 9.30.
  • We wrześniu będziemy w liturgii przeżywać wspomnienie – św. Ojca Pio z Pietrelciny. Zapraszamy w najbliższą środę Grupę Modlitwy o. Pio i inne chętne osoby, o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach, a po niej w kościele spotkanie formacyjne. Podczas Mszy Św. zostanie poświęcona chorągiew ufundowana przez członków Grupy Modlitwy Pio.
  • Członków Akcji Katolickiej i inne osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach związanych z wiarą, moralnością i życiem społecznym, zapraszamy na spotkanie do plebanii w czwartek, o godz. 17.45.
  • Rozpoczynają się przygotowania dzieci z klas III do przyjęcia I Komunii Św. Wszystkie dzieci komunijne zapraszamy na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz.9.00. Rodziców tych dzieci zapraszamy na spotkanie do plebanii w piątek, o godz. 17.45.
  • Wszystkich ministrantów i chłopców pragnących dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 9.00.
  • Wiele działań patriotycznych organizowanych jest przez naszą parafią, m. in. Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Zapraszamy chętne osoby do wyjazdu na ciekawe przedstawienie muzyczne – musical pt.: „PRZEBUDZENIE”. Przeżywamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, a ten spektakl będzie zawierał wiele pieśni i opisów patriotycznych. Odbędzie się on w hali sportowej w Starogardzie Gdańskim, 29 września, o godz. 19.30. Bilety są za darmowe, a chętni mogą szybko zgłosić się w biurze parafialnym w tym tygodniu i opłacić za przejazd autokarem po 10 zł.
  • Nasz Parafialny Klub Sportowy „VIRTUS” zaprasza chętne osoby do udziały w Parafialnym Rajdzie Rowerowym w następną niedzielę. Wyjazd o godz. 14.00. Pojedziemy przez Wygonin, Chwarzno do gościnnego gospodarstwa agroturystycznego pp. Wacholc w Lipach, gdzie będą m.in. różne gry, ognisko, śpiewy przy gitarze.
  • Wszystkie dzieci zachęcamy do przychodzenia na Mszę Św. o godz. 11.00.
    Po niej m.in. dzieci otrzymują kreskówki nawiązujące do odczytanej Ewangelii, po namalowaniu w domu przynoszę je do kościoła, mają szansę otrzymać nagrody, a prace można podziwiać na GALERII EWANGELII NIEDZIELNYCH. Po każdej niedzieli dzieci, przy zaangażowaniu całych rodzin otrzymają też na kartkach zadania, by zrobić jakieś dobre uczynki w domach – w ten sposób będą wszyscy tworzyć RODZINNE DRZEWKO DOBRA, które będzie rozrastało się w kościele. Włączmy się aktywnie w te różne pozytywne działania.