Ogłoszenia parafialne 14.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.07.14

• Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła CARITAS i ministranci zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na wsparcie dla dzieci biednych i niepełnosprawnych z naszej parafii.
  • W najbliższą środę zapraszamy do kościoła, na Mszę o godz. 17.00, Grupę Modlitwy O. Pio. Dziękujemy za chorągiew ofiarowaną przez członków wspólnoty z podobizną św. o. Pio.
  • Za tydzień przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Nie będzie Mszy o godz. 11.00. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Piotr Lipkowski z Pelplina. Prosimy o niesienie baldachimu, feretronów i chorągwi podczas procesji eucharystycznej po Sumie oraz sypanie kwiatków przez dziewczynki. W tym dniu chętne osoby będą mogły dołączyć do Bractwa Szkaplerza Świętego – do osób, które Maryję obierają za swoją przewodniczkę i noszą szkaplerz święty.
    W związku z odpustem będziemy też gościć w naszej parafii młodzieżowe 2 grupy taneczne „Neposedy Dance” oraz „Kalejdoskop” z Grodna, z Białorusi. Wezmą udział we Mszy Św. o godz. 9.30, a następnie (ok. 10.30) zaprezentują się na placu przed kościołem. Z pewnością poziom występu będzie wysoki, jak podczas dożynek.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”, a należność złożyć do skarbonki św. Antoniego.