Ogłoszenia parafialne 14.06.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

• Dzisiaj w naszej parafii mamy uroczysty dzień. 21 dzieci przyjmuje I-szą Komunię Świętą. Po południu, o godz. 16.00, zapraszamy do kościoła dzieci i rodziny na nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie dziękujemy pani katechetce Cecylii Choma za całoroczne przygotowywanie dzieci do tej uroczystości. Dziękujemy też rodzicom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, za przygotowanie pięknych dekoracji, także za piękny prezent dla parafii w postaci kompletu obrusów na wszystkie ołtarze.
  • Przez cały, tzw. „biały tydzień”, wszystkie dzieci będą przychodzić, w swoich uroczystych strojach, na Msze Święte wieczorne, o godz. 17.00.
  • Druga grupa uczniów z klas III przeżywać będzie I-szą Komunię Św. dnia 20 września. Zapraszamy tę grupę 16 osób na pierwsze ćwiczenia do kościoła już w tym tygodniu, we wtorek, o godz. 15.30.
  • Do czwartku przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych będą procesje eucharystyczne, a w czwartek poświęcone zostaną zielone wianki – poprosimy o przyniesienie ich do kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji na Boże Ciało oraz przez całą oktawę, szczególnie ministrantom, dzieciom komunijnym, dziewczętom sypiącym kwiatki, panom noszącym baldachim, osobom noszącym chorągwie.
  • W piątek przypada w liturgii uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
  • W najbliższą środę o godz. 16.00 odbędzie się w kościele adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • Zachęcamy do nabycia z tyłu kościoła nowego numeru czasopisma „Pielgrzym”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.