Ogłoszenia parafialne 14.03.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2021.03.14

• Dzisiaj przed kościołem członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają do skarbonek cele dobroczynne.
  • W poniedziałek, o godz. 16.30, zapraszamy na Mszę Św. w intencji o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Norberta Pellowskiego, w 79 roczn. męczeńskiej śmierci.
  • Papież Franciszek ogłosił rok 2021 ROKIEM ŚW. JÓZEFA. W piątek obchodzimy w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za wszystkich mężów, ojców i synów, aby godnie wypełniali swoją misję rodzinną i społeczną. Zapraszamy szczególnie wszystkich mężczyzn na Drogę Krzyżową o godz. 16.00, a po niej na Mszę Św. m.in. w ich intencji.
  • W następną niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 9.15 zawierzymy wszystkie rodziny z naszej parafii pod szczególną opiekę św. Józefa.
  • Za tydzień rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Przez kilka dni poprowadzi nas duchowo ks. Wojciech Ciesielski, od wielu lat pracujący w Zambii. Będziemy też mogli wesprzeć misjonarza w jego dalekiej działalności wśród biednych mieszkańców Afryki m.in. poprzez złożenie ofiar na kolektach. Także można za tydzień na Msze przynieść ofiary zebrane przez dzieci i starszych w specjalnych skarbonkach Caritas – jako nasza jałmużna postna. Dzieci mogą na wiekach skarbonek napisać swoje nazwisko i adres – będą potem mogły wziąć udział w losowaniu nagród przygotowanych przez Caritas diecezjalny w Pelplinie.
  • Wszyscy obecni w kościele mogą od ministrantów przy wyjściu zabrać karteczkę z jakimś cytatem biblijnym. Warto przez tydzień przemyśleć, jaką wskazówkę dla mnie Pan Bóg przesyła w tym fragmencie Pisma Św. Z pewnością będzie to pomoc, aby porządkować swoje życie w okresie Wielkiego Postu.
  • Serdecznie zapraszamy dzielną młodzież i osoby dorosłe do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to trudna piesza pielgrzymka, która odbywa się nocą, podczas której jest okazja do modlitwy, do okazania swojej dzielności i doświadczenia wielu ciekawych przeżyć. Grupa ze Starej Kiszewy dołączy do dekanalnej Drogi Krzyżowej ze Zblewa do Wiela, na trasie 40 km, z 19 na 20 marca. Zainteresowani mogą zabrać ulotki ze stolika z tyłu kościoła, a też prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza do środy, aby ustalić m.in. kwestię dojazdu i powrotu. Z grupą wyruszy na trasę ks. Mariusz.
  • Nasza parafia i Szkolne Koło Caritas ogłaszają konkurs pod tytułem ,,Świąteczna Alejka”. Pięknie byłoby, aby zaangażowały się wszystkie wsie, koła gospodyń lub jakieś grupki osób z terenu naszej parafii i przygotowały jakiś większy, przestrzenny symbol świąt wielkanocnych np. jajka, koszyki, pisklęta, baranki. Dowolność materiałów i pomysłowość należy do wykonawców. Po Niedzieli Palmowej ustawimy je od  Groty Matki Bożej w stronę mostu. Dzięki temu stworzymy piękny świąteczny nastrój, a także dodatkowe miejsce na świąteczny spacer. Chętni mogą dostarczyć prace do ks. proboszcza do 28 marca. Najlepsi otrzymają nagrody.
  • Dziękujemy za dary spożywcze złożone w sklepie BIEDRONKA w Starej Kiszewie. Od tego tygodnia będziemy też mogli złożyć dary spożywcze, szczególnie słodycze – które znajdą się w paczkach ofiarowanych na Święta osobom chorym i starszym. – we wszystkich sklepach spożywczych na terenie naszej parafii.
  • Ze stolika pod chórem można zabrać za darmo specjalne obrazki z modlitwami do św. Józefa, ofiarowane przez naszą Wspólnotę Miłosierdzia Bożego.