Ogłoszenia parafialne 14.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021

• Dzisiaj przed kościołem, na cele dobroczynne, zbierają do skarbonek członkowie Szkolnego Koła Caritas.
  • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30, jutro i pojutrze po Mszach Świętych o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy. W ten sposób przygotujemy się mocniej na przeżywanie okresu Wielkiego Postu.
  • W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczynamy szczególny okres w roku kościelnym – Wielki Post. Przyjdźmy licznie do kościoła na Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 (i też na filii o 18.30), podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nie możemy zmarnować tej szczególnej okazji na uporządkowanie swojego kontaktu z Bogiem i innymi ludźmi. Uczyńmy wiele dobrych postanowień. Przychodźmy też licznie do kościoła w każdy piątek, o godz. 16.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim będzie odprawiona Msza Św. i wysłuchamy wielkopostnego kazania pasyjnego. Kolejne części nabożeństwa Gorzkich Żalów odśpiewamy w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15 (godzina tej Mszy będzie we Wielkim Poście przyspieszona, by później było więcej czasu na rotacje samochodów między Mszami). W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. Za udział
    w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny. Dzieci też podczas Dróg Krzyżowych będą otrzymywać specjalne obrazki – układanki.
    W związku z pandemią nie będzie w tym roku specjalnych rekolekcji wielkopostnych.
  • Rozpoczyna się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Nie trzeba już przed spowiedzią oddawać specjalnych kartek, ale pamiętajmy o tym obowiązku, by poprzez spowiedź i przyjęcie Komunii Św. jak najlepiej przygotować się na przeżywanie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Pamiętajmy też, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu, a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  • Wiele osób będzie w tych miesiącach rozliczać swoje podatki. Warto przeznaczyć 1% w rocznym PIT na wsparcie dla jakichś aktywnych organizacji, np. na rzecz Caritas z Pelplina, na rzecz naszych strażaków. Warto też wesprzeć dzieci niepełnosprawne z naszej parafii – rodziny mogą umieszczać ulotki z danymi chorych osób na stoliku pod chórem.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy nr czasopisma „W Rodzinie”.