Ogłoszenia parafialne 13.12.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020

• Czas Adwentu daje nam wiele okazji do mocnego przygotowania się na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Centralnym przeżyciem niech będzie przedświąteczna spowiedź. Będzie to najlepszy znak właściwego podejścia do przeżywania spraw wiary. Wiele osób przez koronawirusa zaniedbało swoje praktyki religijne i korzystanie z sakramentów. Zatroszczmy się, aby wszyscy członkowie naszych rodzin skorzystali ze spowiedzi. Nie dozna pełnej radości świątecznej osoba, która zaniedba tę wielką szansę. W tym tygodniu spowiedź (z udziałem większej liczby kapłanów) będzie w Starej Kiszewie w czwartek – przed południem, w godz. od 9.00 do 10.00, po południu od godz. 16.00 do 17.00, a także dla osób wracających późno z pracy od godz. 19.00 do 20.00. Spowiedź w kaplicy filialnej w Starym Bukowcu będzie od godz. 16.00 do 16.30.
  • Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia tym spośród naszej społeczności, którzy najbardziej zostali dotknięci biedą. Będziemy mogli złożyć dary spożywcze, które znajdą się w paczkach ofiarowanych na Święta osobom chorym i starszym. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę Caritas przy sklepie „Biedronka”, a jeszcze w tym tygodniu można składać dary do kartonów z logo Caritas w innych sklepach na terenie całej parafii. Dziękujemy kierownictwom i pracownikom sklepów za życzliwość.
    W poniedziałek, 21 grudnia, będzie można przynieść do świetlicy parafialnej w słoikach i innych naczyniach różne przysmaki świąteczne do skorzystania podczas Świąt przez ludzi chorych i starszych, np. sałatki, bigos, pierogi, barszcz, ciasta. Następnego dnia będą one rozwiezione do wielu osób. Kapłani odwiedzają z sakramentami co miesiąc ok. 40 chorych, ale można jeszcze w tym tygodniu podawać do ks. proboszcza adresy innych rodzin i osób potrzebujących wsparcia. Dziękujemy też różnym instytucjom, stowarzyszeniom i osobom, które także wspierają potrzebujących ludzi w tym przedświątecznym okresie.
  • Przed kościołem, po każdej Mszy Św. członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają także do skarbonek na zrobienie paczek przedświątecznych dla osób chorych i starszych.
  • Mamy kolejnego szafarza Komunii Św. w naszej parafii. Gratulujemy Piotrowi Maszk ze Starej Kiszewy ukończenia kilkumiesięcznego, specjalnego szkolenia w Pelplinie. Życzymy błogosławieństwa Bożego w życiu i w pełnieniu tej zaszczytnej służby przy ołtarzu.
  • Z powodu epidemii w tym roku nie są organizowane różne spotkania wigilijne dla większych grup. Członków wszystkich wspólnot działających przy parafii i wszystkie chętne osoby zapraszamy za tydzień, w niedzielę
    o godz. 15.00, na Mszę Św. w intencji wspólnot przyparafialnych, a potem pośpiewamy w kościele kolędy i spożyjemy opłatek świąteczny.
  • Członków Parafialnej Rady Ekonomicznej zapraszamy na spotkanie do plebanii w piątek, o godz. 19.00. Ustalimy plan działań inwestycyjnych na następny rok.
  • Przypominamy, iż organizowany jest w naszej parafii Konkurs na Najładniejszą Dekorację Świąteczną. Udekorujmy do Wigilii nasze domy i posesje różnymi światełkami, aby sympatyczniej i piękniej zrobiło się w naszych miejscowościach. Twórcy najlepszej dekoracji otrzymają od ks. proboszcza nagrodę 200 zł.
  • Dzisiaj jesteśmy zaproszeni do udziału w KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM, który odbędzie się w Oberży w Konarzynach, od godz. 9.00 do godz. 16.00. M.in. będzie można zakupić różne upominki i dekoracje świąteczne, a także wypieki i swojskie wyroby
  • Cały czas zachowujmy przepisy dotyczące ograniczania rozszerzania się epidemii koronawirusa. Nasz Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi zachęca osoby zdrowe i pełnoletnie do oddawania krwi w punkcie krwiodawstwa przy szpitalu w Kościerzynie. Także prosimy ozdrowieńców, którzy przeszli chorobę COVID, aby oddali osocze, które pomaga w ratowaniu życia innym chorym
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • W sobotę zmarła śp. Edyta Zabrocka, dawniej mieszkająca w Starej Kiszewie. O terminie pogrzebu rodzina poinformuje. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o 16.00, a w kolejne dni o 17.30. Dobry Jezu…