Ogłoszenia parafialne 13.10.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

• Dzisiaj, mamy okazję włączyć się w zbiórkę ogólnopolską z okazji Dnia Papieskiego na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który funduje stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin, aby mogły dalej się kształcić, a także złożyć swój dar na comiesięczną zbiórkę Caritas na rzecz biedniejszych dzieci z naszej parafii. Przed kościołem będą zbierać na ten cel do skarbonek członkowie Szkolnego Koła Caritas i ministranci.
  • Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na opłaty za wywóz śmieci cmentarnych, których w październiku i w listopadzie jest znacznie więcej. Przypominamy, aby śmieci BIO, czyli kwiaty, gałązki, liście i ziemie składać do specjalnej skrzyni drewnianej obok organistówki, a też na nowym cmentarzu znajduje się z boku podobna skrzynia.
  • Na obu cmentarzach robione są porządki. Niektóre zaniedbane nagrobki będą usuwane. Ponadto zaznaczane są mogiły, gdzie rodziny opiekujące się mają obowiązek zgłosić się do ks. proboszcza, aby przedłużyć na kolejne lata opiekę nad grobem. Przez ostatnie 4 lata, mimo próśb, te rodziny się nie zgłosiły. Oznaczone są groby, w których spoczywają zmarli już ponad 25 lat – choć przepisy państwowe zobowiązują wszystkich do przedłużenia opieki już po 20 latach. W miejscach wolnych chętni mogą zarezerwować miejsca pochówku dla swoich rodzin. Prosimy o niepodrzucanie tabliczek na groby sąsiadów.
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego.
  • W piątek w liturgii Kościoła będziemy przeżywać Święto – św. Łukasza Ewangelisty.
  • W październiku, w kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę X-tka po każdej Mszy Świętej. Dodatkowo dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do kościoła o godz. 15.30.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy Pio. Zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach, a po niej w kościele spotkanie formacyjne.
  • Członków Akcji Katolickiej i inne osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach moralnych i społecznych – zapraszamy na spotkanie do plebanii w czwartek, o godz. 17.45.
  • Jutro przypada Dzień Nauczyciela – chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o osobach, które nie szczędzę swoich sił, wiedzy i zaangażowania, aby we właściwy sposób wychować młode pokolenie. Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach wypełniać taką misję. Życzymy więc dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkół – zadowolenia ze swoich osiągnięć, docenienia przez władze i społeczeństwo tej trudnej pracy oraz radości ze współpracy w wychowywaniu dzieci z rodzicami i różnymi instytucjami.
  • W sobotę zostaną zorganizowane u nas Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych. Dzieci i młodzież będą mogli pobiec dystanse od 300m do 2500m w różnych kategoriach wiekowych – szczegóły można przeczytać na plakatach w gablotce przed kościołem i w szkole. Przybędą przedstawiciele kilkudziesięciu szkół i parafii, warto więc, aby i od nas wielu było uczestników zawodów. Przygotowano wiele pucharów i nagród. O 9.00 zostanie odprawiona Msza w intencji sportowców, a po niej rozpoczną się zawody. Zapraszamy też licznych kibiców o godz. 10.00 na trasy dookoła boiska piłkarskiego.
  • Dziękujemy pp. Orlikowskim z Bartoszegolasu za ofiarowanie czarnoziemu potrzebnego do upiększenia terenu przy nowej kostnicy.
  • W tym roku w naszej parafii, podobnie jak w wielu innych, zostanie zorganizowany 31 października ORSZAK I BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzieci zachęcamy do przebrania się za różne postacie świętych i błogosławionych. Będą sprowadzone do kościoła relikwie świętych osób. Będzie przemarsz z orkiestrą, Msza Św., a potem bal z poczęstunkiem.
  • Dzisiaj odbywają się w naszej ojczyźnie ważne wybory do parlamentu, decydujące o dalszych losach naszego kraju. Po Mszy Św. zaśpiewamy hymn „Boże coś Polskę” zawierzając Bogu pod opiekę naszą ojczyznę,
    a potem wszyscy pełnoletni udajmy się do urn wyborczych.