Ogłoszenia parafialne 13.09.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  • Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania w szkole dzieci z ubogich rodzin i inne cele dobroczynne. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wielką wrażliwość i włączanie się w różne akcje. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za różne dobroczynne inicjatywy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek Święto – św. Stanisława Kostki (patrona Polski i młodzieży).
  • Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII zapraszamy na Mszę Św. w piątek, o godz. 17.00 i na spotkanie w kościele.
  • W następną niedzielę, 16. dzieci III przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 11.00, ławki z przodu kościoła będą zarezerwowane tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są o znalezienie miejsc na chórze lub z tyłu kościoła. Inni parafianie, którzy w tym roku, nie przeżywają w swoim domu tej uroczystości, mogliby przyjść na inną Mszę Świętą. Msza, o godz. 9.30, rozpocznie się o pół godziny wcześniej – czyli o godz. 9.00 – ze względu na przygotowanie miejsc dla dzieci komunijnych. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 16.00. Dzieci komunijne oraz członków ich rodzin zapraszamy do spowiedzi w sobotę, od godz. 15.30do 17.00. Kolejne ćwiczenia dzieci będą we wtorek, w środę i w piątek, o godz. 15.30.
  • Członków Parafialnego Klubu Sportowego „Virtus” zapraszamy na spotkanie do plebanii w poniedziałek, o godz. 19.00.
  • Członków Akcji Katolickiej i inne osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach związanych z wiarą, moralnością i życiem społecznym, zapraszamy na spotkanie do plebanii w czwartek, o godz. 17.45.
  • Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni ukończyć tzw. kurs przedmałżeński. Jest okazja, aby w październiku uczestniczyć w takiej skróconej formie m.in. w Kościerzynie i w Starogardzie Gdańskim. Zachęcamy, aby szybko zajrzeć na stronę internetową www. ewangelizacjapelplin.pl (lub na plakaty w gablotce w kruchcie kościoła) i zapisać się na odpowiedni termin – decyduje bowiem kolejność zgłoszeń.
  • Dzisiaj, od godz. 13.00 do 18.00, dzieci zaproszone są do skorzystania z Małego Wesołego Miasteczka. Firma posiadająca wiele dmuchańcówi przygotowująca też inne atrakcje dla dzieci rozłożyła swoje sprzęty w ogrodzie przy plebanii. Warto, aby dzieci na pożegnanie lata skorzystały z tych atrakcji, choć zachowując też zakazy epidemiologiczne.
  • W poniedziałek zmarła śp. Halina Kuncewicz ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w piątek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. We wtorek zmarła śp. Irena Muchlińska z Pałubina. Pogrzeb odbył się w piątek i została pochowana na nowym cmentarzu. W środę zmarła śp. Irena Szramka ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w sobotę i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …