Ogłoszenia parafialne 13.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019

• Dzisiejszym świętem Chrztu Pańskiego rozpoczynamy okres zwykły w roku kościelnym. Dominować będzie w strojach liturgicznych kolor zielony, będący znakiem nadziei chrześcijańskiej.
  • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy Pio. Zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach, a po niej w kościele spotkanie formacyjne.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Warto pamiętać w modlitwie o intencji zjednoczenia wszystkich wyznań chrześcijańskich, a także o zgodzie i jedności w naszych rodzinach.
  • Za tydzień, o godz. 16.00, odbędzie się w naszej parafii KONCERT KOLĘD. Już chęć udziału zgłosiło wiele chórów dorosłych, scholi dziecięcych i zespołów muzycznych z naszej parafii oraz z innych miejscowości. Zapowiada się więc bardzo ciekawe wydarzenie religijno – kulturalne.
  • Przed Świętami Bożego Narodzenia ogłoszony został w naszej parafii konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ. Dziękujemy za liczny udział mieszkańców różnych rejonów parafii. Nam wszystkim zrobiło się radośniej, gdyż piękniej wyglądało nasze środowisko. Specjalna komisja wybrała najładniejsze posesje. I-sze miejsce i główną nagrodę 200 zł., ufundowaną przez ks. proboszcza, otrzymała rodzina Kropidłowskich z Chwarzenka (a przeznaczyła tę nagrodę na potrzeby parafii). Na wyróżnienie zasłużyły też rodziny: Jereczek z Nowego Bukowca, Błaszczyk i Kondraccy ze Starego Bukowca, Orlikowscy z Bartoszegolasu, Pysznik i Kozikowscy z Foshuty, Kozak, Piankowscy, Szarmach i Skalscy z Zamku Kiszewskiego, Narloch i Bojarscy z Chwarzna, Dąbrowscy i Błaszkowscy z Bożegopola, Błeńscy i Przytarscy z Pałubina oraz ze Starej Kiszewy: Popowscy, Sulewscy, Choma, Borkowicz, Plata, Hinc, Murglin, Wrosz, Engler, Rosławscy, Machnikowscy, Wieccy, Kolińscy.
  • W tym tygodniu zapraszamy na próbę do plebanii zespoły dziecięce: „Apostolskie Nutki” w sobotę, o godz. 9.00, a „Angelicus” w sobotę, o godz. 9.45.
  • Na początku lutego zostanie otwarty w Wygoninie Dom Dziennego Pobytu „SENIOR+”. To cenna inicjatywa Urzędu Gminy, aby stworzyć możliwości paniom i panom powyżej 60. roku życia do ciekawego i twórczego spędzania czasu, będzie też okazja do skorzystania z rehabilitacji i poczęstunku. Zajęcia prawie dla wszystkich będą darmowe, łącznie z codziennym dowozem busem. Opiekunowie tego Ośrodka zapraszają zainteresowane osoby i rodziny na Dzień Otwarty w środę od godz. 11.00 do 13.00 do lokalu po byłej harcówce w Wygoninie – można będzie też dojechać busem (wyjazd o godz. 10.30 sprzed pomnika św. Jana Pawła II przed kościołem). W tym tygodniu można zapisać się w Ośrodku Pomocy Społecznej. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotki informacyjne.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.
  • W minionym tygodniu zmarła śp. Urszula Prabucka z Bartoszegolasu. Pogrzeb odbył się w czwartek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu ….