Ogłoszenia parafialne 12.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2019-05-12

• Dzisiaj w naszej parafii mamy uroczysty dzień. 22. dzieci przyjmuje I-szą Komunię Świętą. Po południu, o godz. 16.00, zapraszamy do kościoła dzieci i rodziny na nabożeństwo majowe. Serdecznie dziękujemy pani katechetce Cecylii Choma za całoroczne przygotowywanie dzieci do tej uroczystości. Dziękujemy też rodzicom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, za przygotowanie pięknych dekoracji, także za piękny prezent dla parafii w postaci małej figury papieża Jana Pawła II.
  • Przez cały, tzw. „biały tydzień”, wszystkie dzieci będą przychodzić, w swoich uroczystych strojach, na Msze Święte wieczorne, o godz. 17.00.
  • Dzisiaj przed kościołem członkowie Szkolnego Koła CARITAS zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: we wtorek Święto św. Macieja Apostoła, w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli (męczennika, patrona Polski).
  • W poniedziałek, w 13. dzień miesiąca, na pamiątkę objawień fatimskich, zapraszamy do kościoła na godz. 17.00. Po Mszy Św. odbędzie się różaniec fatimski dookoła kościoła. Przynieśmy na to wydarzenie świece.
  • Młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz jej rodziców zapraszamy we wtorek na Mszę o godz. 17.00 oraz na spotkanie w kościele.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy Pio. Zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach, a po niej w kościele spotkanie formacyjne.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.
  • W piątek zmarła śp. Helena Gołuńska ze Starego Bukowca. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Różańce w sobotę, w niedzielę i w poniedziałek kaplicy w Starym Bukowcu o godz. 19.30 oraz we wtorek o godz. 10.00.
    w kostnicy. Dobry Jezu ….