Ogłoszenia parafialne 12.04.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2020.04.12

* W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wiele radości i pokoju. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi się coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech ustanie epidemia koronawirusa, a cały świat niech znowu rozwija się i więcej troszczy się o dobro wspólne. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.
* Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: ministrantom, p. Organiście, p. Celinie Choma i ks. Mariuszowi – którzy przygotowali piękny Grób Pański.
* W II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym.
* W związku z epidemią dalej obowiązuje ograniczenie liczby osób obecnych na nabożeństwach w kościele do 5. Pierwszeństwo mają rodziny, które ofiarowały intencje. Księża biskupi dalej udzielają dyspensy od udziału we Mszach niedzielnych. Zachęcamy do oglądania bezpośrednich transmisji z kościoła parafialnego, na parafialnej stronie na fb, w niedziele i święta o godz. 9.30 lub 11.00.
* Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne, indywidualne odmawianie Koronki i Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
* W piątek, w 80. rocznicę mordu katyńskiego i 10. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, umieszczona została na kamieniu przy kościele specjalna płyta pamiątkowa. Później zostaną posadzone tzw. dęby katyńskie, na pamiątkę oficerów pochodzących z naszej gminy, zamordowanych w okolicach Katynia.
* Dziękujemy za ofiary składane podczas kolekt, a też tym osobom, które przynoszą ofiary do biura. Podajemy także nr konta parafialnego (a można też zabrać ulotki z nrem ze stolika pod chórem) – Bank Spółdzielczy w Starej Kiszewie 46834000012009030013900002. Dziękujemy za pomoc i wsparcie różnych działań dobroczynnych parafii, na opłaty za różne bieżące rachunki i do różnych instytucji.
* W czwartek zmarła śp. Jadwiga Althoff ze Starej Kiszewy Wybudowań. Została pochowana w sobotę na nowym cmentarzu. Msza żałobna zostanie odprawiona we wtorek, o godz. 15.30. W sobotę zmarła śp. Monika Stolpa z Bartoszegolasu Wybudowań. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 11.00. Różańce w kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 oraz w środę o godz. 10.00. W niedzielę zmarła śp. Anna Głuszko ze Starego Bukowca. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 13.00. Różańce w domu w poniedziałek i wtorek o godz. 19.30 oraz w kościele w środę o godz. 12.15. Dobry Jezu….