Ogłoszenia parafialne 11.10.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020

• Dzisiaj, mamy okazję włączyć się w zbiórkę ogólnopolską z okazji Dnia Papieskiego na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który funduje stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin, aby mogły dalej się kształcić, a także złożyć swój dar na comiesięczną zbiórkę Caritas na rzecz biedniejszych dzieci z naszej parafii. Przed kościołem będą zbierać na ten cel do skarbonek członkowie Szkolnego Koła Caritas i ministranci.
  • W następną niedzielę, przed Mszą o godz. 11.00, będzie koncert słowno- muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II, w związku z setną rocznicą urodzin. Wystąpi uzdolniona młodzież działająca w Domu Kultury
    w Liniewie, m.in. uczestniczka sobotniego programu telewizyjnego The Voice of Poland.
  • Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na opłaty za wywóz śmieci cmentarnych, których w październiku i w listopadzie jest znacznie więcej. Przypominamy, aby śmieci BIO, czyli kwiaty, gałązki, liście i ziemie składać do specjalnej skrzyni drewnianej obok organistówki, a też na nowym cmentarzu znajduje się z boku podobna skrzynia. Jest tam też umieszczony stojak z różnymi narzędziami przydatnymi na cmentarzu – które po skorzystaniu należy odnieść z powrotem na miejsce, a też stojak na różnej wielkości znicze (zamiast dobre szkła od zniczy wrzucać do konteneru na śmieci, to można umieszczać na specjalnych półkach,
    a inne osoby nie muszą kupować całego znicza, lecz same wkłady i korzystać za darmo z ustawionych szkieł.
  • Na obu cmentarzach robione są porządki. Niektóre zaniedbane nagrobki są usuwane. Ponadto zaznaczane są mogiły, gdzie rodziny opiekujące się mają obowiązek zgłosić się do ks. proboszcza, aby przedłużyć na kolejne lata opiekę nad grobem. Przez ostatnie 5 lat, mimo próśb, te rodziny się nie zgłosiły. Oznaczone są groby, w których spoczywają zmarli już ponad 25 lat – choć przepisy państwowe zobowiązują wszystkich do przedłużenia opieki już po 20 latach. W miejscach wolnych chętni mogą zarezerwować miejsca pochówku dla swoich rodzin. Prosimy o niepodrzucanie tabliczek na groby sąsiadów. Opiekunowie mogił powinni zadbać, aby pomniki były stabilne – niektóre bowiem chwieją się i zagrażają, że mogą na kogoś spaść. Położone obok nagrobków chodniki mają służyć do przechodzenia dla wszystkich, a nie do kładzenia na nich zniczy. Wysokie tuje lub inne krzewy należy wykarczować, aby poszerzyć przejścia między grobami dla wszystkich.
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego.
  • W październiku, w kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę X-tka po każdej Mszy Świętej.
    We wtorek różaniec w połączeniu z procesją fatimską dookoła kościoła. Dodatkowo dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do kościoła o godz. 16.00, a wyjątkowo w środę o 15.45.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • W środę przypada Dzień Nauczyciela – chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o osobach, które nie szczędzę swoich sił, wiedzy i zaangażowania, aby we właściwy sposób wychować młode pokolenie. Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach wypełniać taką misję. Życzymy więc dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkół – zadowolenia ze swoich osiągnięć, docenienia przez władze i społeczeństwo tej trudnej pracy oraz radości ze współpracy w wychowywaniu dzieci z rodzicami i różnymi instytucjami.
  • Szkolne Koło Caritas i nasza parafia organizują kolejną zbiórkę darów dla biednych osób z dalekiej Papui Nowej Gwinei. W tym tygodniu w kościele z przodu będzie ustawiona specjalna skrzynia, do której będzie można przynosić różne środki czystości. Liczymy na aktywne włączenie się w zbiórkę. Dary później zostaną przekazane misjonarzowi.
  • W październiku, nasz Parafialny Klub Sportowy „VIRTUS” planował zorganizowanie po raz kolejny Mistrzostw Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych. W związku jednak z pandemią koronawirusa i zaliczeniem powiatu kościerskiego do niebezpiecznej strefy czerwonej, to zawody zostają odwołane. Starajmy się wszyscy wypełnić obowiązujące nakazy prawa, nośmy wszędzie maski i zachowujmy bezpieczną odległość.
  • Po blisko 6 latach zrezygnował z pracy na rzecz naszej parafii p. organista Karol Wiśniewski. Dziękujemy serdecznie za rozśpiewywanie naszej parafii, podczas wszystkich uroczystości, przez minione lata, za pomoc także w wielu działaniach przy plebanii. Od poniedziałku rozpocznie posługę organistowską w naszej parafii pan Zbigniew Burchat, który przez wiele lat grał w kościele we Wielu, a obecnie mieszka niedaleko Konarzyn.
  • W piątek zmarł śp. Kazimierz Rogowski z Zamku Kiszewskiego. Pogrzeb będzie w poniedziałek, o godz. 13.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę i w niedzielę o godz. 18.00 oraz w poniedziałek o godz. 12.00. Dobry Jezu …