Ogłoszenia parafialne 11.04.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2021-04-11

• Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękujemy członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas, za troskę o osoby najbiedniejsze i realizację różnych dobroczynnych pomysłów.  Po Mszy Św. członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek na działania dobroczynne.
  • Dziękujemy też Wspólnocie Bożego Miłosierdzia za gorliwe modlitwy, organizowanie wielu działań pobudzających parafian do głębszych przeżyć duchowych i propagowanie wśród nas Bożego Miłosierdzia.
  • Ze stolika z tyłu kościoła można zabrać obrazki Jezusa Miłosiernego z koronką, przygotowane przez Wspólnotę.
  • Członków parafialnej rady ekonomicznej zapraszamy na spotkanie do plebanii we wtorek, o godz. 19.00.
  • W najbliższą środę o godz. 16.00 odbędzie się w kościele adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w środę, po Mszy wieczornej w kościele. Dzieci z klasy III będą miały kolejne ćwiczenia w sobotę w kościele.
  • Z przodu kościoła można nabyć książkę pt.: „Jak Helenka została siostrą Faustyną”. Warto, aby szczególnie dzieci zapoznały się z dziejami Apostołki Miłosierdzia Bożego, której m.in. zawdzięczamy obraz „Jezu ufam Tobie” i koronkę. Koszt 1 książeczki to 5 zł.
  • Z boku kościoła można zabrać co tydzień wylosowane kartki z cytatami z Pisma Św. Z pewnością można w nich znaleźć cenne wskazówki pomocne w życiu. Zachęcamy też do losowania kartek z różnymi dobrymi uczynkami do wykonania. Po zrealizowaniu zadań można zawieszać wielkanocne chorągiewki na naszym Rodzinnym Drzewku Dobra.
  • We wtorek o godz. 11.00 będzie pogrzeb śp. Marioli Kierszka z Jagatowa, pochodzącej ze Starej Kiszewy. Różańce w kościele w sobotę o 17.45, w niedzielę o 16.00, w poniedziałek o 17.45 i we wtorek o 10.00. Dobry Jezu…