Ogłoszenia parafialne 10.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA –10.11.2019

• Dzisiaj przy wyjściu z kościoła członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W następną niedzielę kolekta będzie przeznaczona na wywóz śmieci z cmentarza, których w listopadzie jest znacznie więcej.
  • Dziękujemy uczestnikom wczorajszego Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Dziękujemy za pomoc w organizacji Urzędowi Gminy, nauczycielom, Szkolnemu Kołu Caritas.
  • W związku z tym, że w naszej parafii 11. listopada przeżywać będziemy odpust, to obchody Święta Niepodległości odbywają się u nas już dzisiaj. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę Św. o godz. 15.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, przedstawicieli władz, wszystkich instytucji, kombatantów, stowarzyszeń i mieszkańców wszystkich wiosek. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla naszej ojczyzny i wszystkich Polaków. Po Mszy Św. uroczyście przemaszerujemy do szkoły na Akademię Niepodległościową. Tam m.in. uczniowie przedstawią inscenizację patriotyczną, wystąpią laureaci Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, a też wszyscy będziemy mogli pośpiewać piękne polskie pieśni patriotyczne.
  • Jutro – 11 listopada będziemy przeżywać w naszej wspólnocie odpust ku czci patrona – św. Marcina. Przed południem będą Msze o godz. 7.30 i 9.30. Sumę Odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Wiesław Szuca – dyrektor Collegium Marianum w Pelplinie. Jutro jest dzień wolny dla wszystkich, zapraszamy więc serdecznie do kościoła, by modlić się za naszą ojczyznę i naszą parafię.
  • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie zaprasza na ważny i ciekawy film pt.: „Szpęgawsk 1939 – Zbrodnia Pomorska”. Film opowiada o niemieckiej zbrodni popełnionej niedaleko nas w Szpęgawsku k. Starogardu Gdańskiego. Między wrześniem 1939 a styczniem 1940 roku, w trakcie serii zbiorowych egzekucji, Niemcy zabili od 5 000 do 7 000 ofiar. W Szpęgawsku zginęli przedstawiciele inteligencji, duchowni, działacze społeczni, gospodarczy, polityczni i inni zaangażowani w budowę II Rzeczypospolitej na Kociewiu, Kaszubach i  w innych regionach Pomorza. W filmie zagrali m.in. – nawiązując do poległych swoich poprzedników – księża proboszczowie ze Zblewa i z Pinczyna. Pokaz odbędzie się dnia w najbliższą sobotę, 16 listopada, o godz.18.00 w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie. Wejściówki na film są bezpłatne, ale trzeba je wcześniej odebrać w portierni Gminnej Hali Sportowej od 12 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona – a wiec warto, aby kilkaset osób szybko zjawiło się odebrać bilety. Warto, aby przybyły całe rodziny, by poznać tę ważną historyczną sprawę z pobliskiego rejonu.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce „Śladami bł. Marty Wieckiej” – beatyfikowanej siostry szarytki, urodzonej w pobliskim Nowym Wiecu. Wyjazd na Ukrainę będzie w dniach 15-22 sierpnia 2020 roku. Po drodze zwiedzone będą m.in. Niepokalanów, Zamość, Lwów, Chocim, Kamieniec Podolski, Śniatyn. Ze szczegółowym programem można zapoznać się w biurze parafialnym, a zapisy przyjmuje ks. Kamil Sobiech – nasz były wikariusz.
  • Dzisiaj, podczas Mszy o godz. 11.00, zostaną poświęcone opłatki, które nasz Organista Karol Wiśniewski będzie roznosił do wszystkich rodzin w listopadzie i w grudniu. Podzielimy się nimi podczas wieczerzy wigilijnej i będą znakiem naszego pojednania rodzinnego. Składane przy tej okazji ofiary niech będą naszym podziękowaniem dla p. Organisty za piękną posługę w naszej wspólnocie.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.