Ogłoszenia parafialne 10.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2020-05-10

• Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas kolekty ekonomicznej na zapłaty za różne rachunki i na bieżącą działalność parafii.
• W środę, w 13. dzień miesiąca, na pamiątkę objawień fatimskich, zapraszamy do kościoła na godz. 17.00. Po Mszy Św. odbędzie się różaniec fatimski dookoła kościoła. Przynieśmy na to wydarzenie świece. Oczywiście, zachowujemy od siebie odległość kilku metrów i nosimy na twarzach maski.
• W tym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: w czwartek Święto św. Macieja Apostoła, w sobotę Święto św. Andrzeja Boboli (męczennika, patrona Polski).
• W miesiącu maju w kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30. W domach odmówmy wspólnie modlitwę różańcową.
• Dnia 18 maja przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W naszej parafii będziemy przez 2 dni organizować różne jubileuszowe wydarzenia.
W następną niedzielę, po południu warto podchodzić na prywatną modlitwę przed pomnik papieża lub do kościoła – przez głośniki będą puszczane fragmenty kazań papieża, różaniec z Ojcem Św., piosenki z naszego Festiwalu Piosenki Papieskiej. Zakończymy ten pierwszy dzień jubileuszowy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00. W poniedziałek wieczorem, w drugim dniu jubileuszu, pomodlimy się przy pomniku papieża. W uroczysty sposób zostaną też wniesione do kościoła relikwie św. Jana Pawła II, które delegacja z naszej parafii przywiozła w minionym tygodniu z Krakowa od ks. kardynała Dziwisza. Warto w tygodniu przychodzić do kościoła, by m.in. obejrzeć wystawę związaną z życiem św. Jana Pawła II, przygotowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II. W sobotę będą ustawione przed pomnikiem papieża specjalne pojemniki, do których będzie można przynosić kwiaty cięte białe i żółte – jako wyraz naszej wdzięczności wobec papieża. Do specjalnego pudełka z przodu kościoła można jeszcze wrzucać przygotowane na kartkach swoje prośby i podziękowania, by przez orędownictwo św. Jana Pawła II, przedstawione były miłosiernemu Bogu. W tym tygodniu udekorujmy nasze okna obrazami lub plakatami papieża, zawieśmy też flagi. Dzieci mogą w domu przygotować różne chorągiewki żółto- białe, później dostarczyć je do kościoła i też zostaną wykorzystane do dekoracji.
• W związku z epidemią szczególnie zagrożeni są mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. Także pobliski nam Dom „Kaszub” w Stawiskach apeluje o wsparcie. Chętni mogą jeszcze w tym tygodniu przynosić dary do specjalnej skrzyni z przodu kościoła.