Ogłoszenia parafialne 10.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2019.03.10

• Dzisiaj przed kościołem członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
  • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek, o godz. 18.00.
  • Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu. (Tu Przeczytaj o odpustach)
  • Osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach związanych z wiarą, moralnością i życiem ludzi zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek, po Mszy wieczornej do plebanii.
  • W piątek, o godz. 16.30, zapraszamy na Mszę Św. w intencji o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Norberta Pellowskiego, w 77 roczn. śmierci.
  • W sobotę, o godz. 10.00, zapraszamy dzieci z klas III na kolejne spotkanie do plebanii.
  • Serdecznie zapraszamy dzielną młodzież i osoby dorosłe do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to trudna piesza pielgrzymka, która odbywa się nocą, podczas której jest okazja do modlitwy, do okazania swojej dzielności i doświadczenia wielu ciekawych przeżyć. W naszej diecezji wędrówka rozpocznie się w Dziemianach
    i idziemy nocą do sanktuarium we Wielu (trzema trasami do wyboru: 28 km, 42 km lub 55 km) z 5 na 6 kwietnia. W ubiegłych latach wyruszało z Dziemian po kilka tysięcy osób (w tym też po kilkunastu z naszej parafii). W tym roku pójdą również tą drogą ks. proboszcz i ks. Mariusz – na trasie 28 km – a liczną grupę parafian zapraszamy do dołączenia. Zainteresowani mogą zabrać ulotkę ze stolika z tyłu kościoła, a też prosimy o szybkie zgłoszenie się do ks. proboszcza w tym tygodniu po bliższe informacje.
  • Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Grecji, w terminie od 24 czerwca do 4 lipca br. Dzisiaj zapraszamy wszystkie zapisane osoby na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem firmy turystycznej do plebanii, o godz. 16.00.
  • Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaproszeni są do udziału w dekanalnym konkursie na wykonanie najpiękniejszego jajka wielkanocnego. Praca powinna być przestrzenna o wielkości do 50 cm, wykonana z dowolnych materiałów. Gotowe prace można przynieść do biblioteki szkolnej lub do pań katechetek do 22 marca.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”. Należności proszę wrzucić do skarbonki znajdującej się obok.
  • W sobotę odbył się pogrzeb śp. Oliwii Gierszewskiej, zmarłego tragicznie dziecka. Została pochowana na cmentarzu przykościelnym.