Ogłoszenia parafialne 10.01.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021

• Dzisiaj przy wyjściu z kościoła członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek na cele dobroczynne.
  • Dzisiejszym świętem Chrztu Pańskiego rozpoczynamy okres zwykły w roku kościelnym. Dominować będzie w strojach liturgicznych kolor zielony, będący znakiem nadziei chrześcijańskiej.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • W tym roku (a pewnie i w następnych) pragniemy naprawić dach na kościele parafialnym. Trzeba m.in. przełożyć dachówki i gąsiory na całym kościele, dokonać remontu konstrukcji, wykonać deskowanie, wymienić rynny. Do tej pory zgłosiła się firma z Sierakowic, która podała całkowity kosztorys na 200 tys. zł. Prosimy o rozpowiedzenie w styczniu różnym firmom dekarskim, aby zgłosiły swoje oferty kosztorysu i wykonania tych zadań.
  • Przed Świętami Bożego Narodzenia ogłoszony został w naszej parafii konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ. Dziękujemy za liczny udział mieszkańców różnych rejonów parafii. Nam wszystkim zrobiło się radośniej, gdyż piękniej wyglądało nasze środowisko. Specjalna komisja wybrała najładniejsze posesje. I-sze miejsce i główną nagrodę 200 zł., ufundowaną przez ks. proboszcza, otrzymała rodzina Błeńskich z Pałubina (a przeznaczyła tę nagrodę na potrzeby parafii). Na wyróżnienie zasłużyły też rodziny: Jereczek z Nowego Bukowca, Błaszczyk, Landowscy i Kondraccy ze Starego Bukowca, Orlikowscy z Bartoszegolasu, Pysznik, Okrój i Kozikowscy z Foshuty, Kozak, Piankowscy i Szarmach z Zamku Kiszewskiego, Kropidłowscy z Chwarzenka, Mollin i Banach z Chwarzna, Dąbrowscy z Bożegopola, Kuczkowscy i Przytarscy z Pałubina oraz ze Starej Kiszewy: Popowscy, Sulewscy, Choma, Hinc, Wrosz, Sękowscy, Rosławscy, Machnikowscy, Kolińscy, Gibas, Alaburda, Mirscy.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”.
  • Dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów w swoich domach z kolędą i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii. Przypominamy, iż kapłani, w związku ze stanem epidemicznym, w tym roku odwiedzą tylko te rodziny, które wcześniej zadeklarują gotowość przyjęcia kolędy pisząc smsa do ks. proboszcza lub wypełniając specjalną kartkę. Instrukcja szczegółowa i terminarz kolęd jest na stoliku pod chórem. Najlepiej zgłosić się z 2-3 dni przed wyznaczoną datą. Oczywiście, wszyscy powinni być w domu zdrowi. Ze stolika pod chórem można też zabrać kartkę z intencjami na styczeń. Są tam wyznaczone dni, kiedy zapraszamy mieszkańców różnych ulic i wiosek na Mszę Św. w intencji o błog. Boże dla tego rejonu. Szczególnie zapraszamy tych, co nie przyjmą kolędy w swoim domu. W środę, na Mszy Św. o godz. 17.00 pomodlimy się o błog. Boże dla mieszkańców Chwarzna i Koziej.
  • Plan kolęd na najbliższy tydzień:

* 10 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –Stara Kiszewa – ul. Szorca
* 10 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –BartoszylasWybud. i Ruda
* 11 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 –Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
(od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy, w stronę Kościerzyny prawa  strona)
* 11 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 –Stara Kiszewa Wybud. – Kalk
* 12 stycznia, wtorek, godz. 14.00 –
Stara Kiszewa – ul. Polna, ul. Łąkowa
* 12 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Kościerska Wybud. pod Kościerzynę
* 13 stycznia, środa, godz. 14.00
 Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia,  blok 15, blok 16
* 13 stycznia, środa, godz. 14.00
Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
(od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy, w stronę Kościerzyny, lewa strona,
od starej poczty)
* 14 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –
Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
(od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy) prawa strona, do bloku po SKR
* 14 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –
Stara Kiszewa – ul. Partyzantów
* 15 stycznia, piatek, godz. 11.00 –
Struga + Pałubin Wybud. pod Bożepole + BożepoleWybud.
* 15 stycznia, piatek, godz. 14.00 –
Stara Kiszewa – ul. Kościerska (blok
po byłym SKR i domy za nim)
* 16 stycznia, sobota, godz. 11.00 –