Ogłoszenia parafialne 1.11.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 2020-11-01

• Dzisiaj, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte przed południem będą w porządku niedzielnym. Po Mszy Św., o godz. 13.30, nie będzie procesji na cmentarze, ale odmówimy różaniec w kościele za zmarłych. Ta Msza Św., o godz. 13.30, będzie Mszą Zbiorową, w intencji wszystkich zmarłych parafian, szczególnie tych, o których chcemy pamiętać poprzez wypisanie na kartkach. Wypisane kartki z nazwiskami zmarłych można jeszcze przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Nie będzie w tym dniu Mszy na filii i o 15.00. Stolica Apostolska, w związku z epidemią, rozciągnęła czas pozyskiwania odpustów za zmarłych na cały listopad. Trzeba przyjąć Komunię Św., oddalić wszelkie przywiązanie do grzechu, a też pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić dowolną modlitwę za zmarłych.
  • W Uroczystość Wszystkich Świętych możemy wesprzeć podczas zbiórek do skarbonek leczenie małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzina do tej pory zebrała 3,5 miliona złotych, ale koszt całkowity operacji wynosi 9 mln. Wspomóżmy ten ważny dobroczynny cel. Jest to jedna z form okazania naszego konkretnego wsparcia dla chorych dzieci i ich rodzin. Mogą na pewne wartości wskazywać różne ustawy i przepisy, ale najlepsza jest solidarność międzyludzka i realizowanie przykazania miłości.
  • W Dzień Zaduszny, 2 listopada, będziemy modlić się w intencji naszych bliskich zmarłych, wypraszając dla nich nagrodę życia wiecznego. Zapraszamy na Msze Święte w kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, a także na filii o 18.30.
  • W związku z rozszerzaniem się epidemii rząd polski ogłosił zakaz wstępu na cmentarze do poniedziałku. W następnych dniach postarajmy się odwiedzać cmentarze o różnych porach, w różne dni, aby nie gromadzić się w zbyt gęstej ilości przy grobach, nośmy maski i zachowujmy właściwy dystans.
  • Dbajmy o porządek na naszych cmentarzach. Śmieci BIO umieszczajmy w drewnianych skrzyniach
  • W tym tygodniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek
    od godz. 8.00. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.00 do 21.00, przy wystawionym Najśw. Sakramencie. Zapraszamy szczególnie dzieci komunijne oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy osoby dojeżdżające do pracy do dalszych miejscowości. Niech to będzie też okazja dla wszystkich parafian, aby później zyskiwać odpusty za zmarłych podczas odwiedzin cmentarzy, a też przygotujmy się w ten sposób do naszej odpustowej uroczystości.
  • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę ekonomiczną na rzecz dalszych działań związanych z porządkowaniem obejścia dookoła kaplicy przedpogrzebowej.
  • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • Zbliża się kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę po długich latach zaborów. Pamiętajmy, że krwi przelanej przez wiele pokoleń dzielnych Polaków nie możemy zmarnować i powinniśmy aktywnie włączać się w przemianę życia w naszej ojczyźnie. Zadaniem na dziś każdego z nas jest zagospodarowanie tej wolności, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie.
  • W dniach od 1 do 8 listopada nasza parafia włączy się w ogólnopolską akcję RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA. Jest to odpowiedź katolików na różne protesty, podczas których dewastowane i bezczeszczone są też świątynie. Będziemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Różne spory polityczne i moralne można rozwiązywać w spokojny i demokratyczny sposób. Dziękujemy katolikom, którzy potrafią bronić pięknych zasad naszej wiary – gdzie każdy człowiek jest cenny – i dziecko i matka i ojciec i w podeszłym wieku – i chory i zdrowy – każdy jest potrzebny, każdego Bóg zaprasza do współpracy, żadna ludzka istota nie jest wykluczona. Wszystkich zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową do kościoła – w niedzielę 1 listopada, po Mszy o godz. 13.30, w dni powszednie po Mszy wieczornej, w piątek na zakończenie adoracji o 21.00, a w niedziele 8 listopada po Mszy o 15.00.
  • W czwartek po Mszy wieczornej i różańcu zapraszamy na spotkanie do kościoła wszystkich, którzy konkretnie chcą zaangażować się w pomoc dla chorych dzieci, dla przeżywających różne problemy matek, dla borykających się z różnymi problemami rodzin –z pewnością pól działania charytatywnego w naszej parafii będzie bardzo wiele. Zapraszamy rodziny osób niepełnosprawnych, aby przedstawiły jakich form wsparcia oczekują.
  • W związku z tym, że w naszej parafii 11 listopada przeżywać będziemy odpust, to obchody Święta Niepodległości odbędą się u nas już w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy wszystkich za tydzień na Mszę Św. o godz. 15.00. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla naszej ojczyzny i wszystkich Polaków. Jeśli ktoś posiada flagę państwową, to wskazane byłoby już w tym tygodniu wywiesić przed domem.
  • 11 listopada będziemy przeżywać w naszej wspólnocie odpust ku czci patrona – św. Marcina. Sumę Odpustową odprawi ks. Marcin Kunda z Ośrodka Rekolekcyjnego z Bysławka.
  • Jeszcze do środy trwa zbiórka darów organizowana przez Szkolne Koło Caritas na wsparcie dla misjonarza pracującego w Papui Nowej Gwinei. Można przynosić do kościoła różne środki czystości, szczoteczki do zębów, pasty, mydła, mogą być również nieużywane telefony komórkowe, małe sprzęty elektroniczne. Dary można składać w kościele przy bocznym ołtarzu.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.