Ogłoszenia parafialne 1.09.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019-09-01

* Wczoraj przeżywaliśmy nasze parafialne dożynki. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tej uroczystości. Dziękujemy za uświetnienie Mszy Świętej osobom, które zrobiły i przyniosły do ołtarza wieniec oraz chleb dożynkowy i inne dary – a w tym roku uczynili to rolnicy z Górnych Malik. Dziękujemy grupom artystycznym, które się zaprezentowały, osobom prowadzącym zabawę ludową, uczestnikom rywalizacji pływackich i siatkarskich, organizatorom kiermaszu spożywczego. Dziękujemy rolnikom, sołtysom, strażakom, Kołom Gospodyń Wiejskich, członkom grup przyparafialnych, a także wielu prywatnym osobom i firmom za pomoc w organizacji całej imprezy. Współorganizatorów tych różnych działań zapraszamy na spotkanie podożynkowe do plebanii w środę, o godz. 18.00.

* Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary złożone podczas kolekty ekonomicznej na rzecz budowy nowej kostnicy parafialnej. Spróbujemy jeszcze dopełnić różne formalności urzędowe i wykonać niektóre prace, aby otwarcie do użytkowania odbyło się już na uroczystość Wszystkich Świętych. Pozostałe prace porządkujące obejście i związane z zakupem chłodni mogą odbywać się w dalszych miesiącach.

* Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w szkole z ubogich rodzin.  Ofiary ze zbiórek wakacyjnych i z dochodu dożynkowego zostaną przekazane na leczenie niektórych niepełnosprawnych dzieci ze Starej Kiszewy.

* Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.30 odmówiony zostanie różaniec Wspólnoty Żywego Różańca.

* Od września powraca po wakacjach niedzielna Msza w kościele parafialnym o godz. 15.00.

* W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców zostanie odprawiona Msza Święta w poniedziałek, o godz. 9.00.  Później wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele zaproszeni są do szkoły.

* W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zapraszamy uczniów i rodziny do spowiedzi w I piątek miesiąca, od godz. 15.30 do 17.00, przy wystawionym Najśw. Sakramencie. Uczniowie klas IV otrzymają specjalne obrazki do spowiedzi I-szo piątkowej. Prosimy o przybycie na godz. 16:30 i pozostanie na Mszy do komunii.

* Za tydzień, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci z klasy I będą miały poświęcone tornistry z przyborami szkolnymi.

* W poniedziałek przed południem biuro parafialne nie będzie czynne.

* Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 8.00.

* W sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.30 w intencji rodzin oraz Wspólnoty Rodzin „Jutrzenka”. Po Mszy Św. wysłuchamy wykładu pani psycholog o zagrożeniach współczesnych rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci komunijnych z klas III oraz młodzieży z klas VII i VIII przygotowującej się do bierzmowania. Po tym spotkaniu rodzice otrzymają specjalne deklaracje do wypełnienia.

* Serdecznie dziękujemy za przygotowanie w sierpniu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Zamku Kiszewskiego i Strzelek. Poprosimy o zrobienie we wrześniu dekoracji przy ołtarzach przez mieszkańców Chwarzenka.

* Informujemy, że już posiadamy kalendarz na przyszły rok do intencji mszalnych. Zachęcamy, aby jeszcze przed kolędami zarezerwować sobie szczególnie Msze rocznicowe. Warto ofiarować Msze za bliskich zmarłych, pamiętać o rocznicach ślubów lub urodzin, modlić się o błogosławieństwo Boże dla swoich bliskich w różnych życiowych sytuacjach.

* Rolnicy poszkodowani w tym roku przez suszę mogą składać odpowiednie wnioski o wsparcie do 11 września, w Urzędzie Gminy, pokój nr 13.

* Rada sołecka ze Starych Polaszek organizuje wyjazd 8 września na odpust do sanktuarium w Swarzewie. Chętni mogą przeczytać bliższe informacje w gablotce przed kościołem.

* Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „W Rodzinie”, a należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.

* W czwartek zmarł śp. Alfred Langner ze Starego Bukowca (z części należącej do parafii Konarzyny). Pogrzeb będzie w Starej Kiszewie w poniedziałek, o godz. 11.00. Różaniec w kostnicy o godz. 10.00. Dobry Jezu….