Ogłoszenia parafialne 1.03.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2020.03.01

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej na rzecz dalszych działań porządkujących teren przy kaplicy przedpogrzebowej.
    Za tydzień przed kościołem, na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne, będą zbierać do skarbonek członkowie Szkolnego Koła Caritas.
  • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę,
    po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu.
  • Zgodnie z prośbą ks. biskupa diecezjalnego we wszystkich parafiach w Wielkim Poście po Gorzkich Żalach odśpiewane będą suplikacje i pomodlimy się w ważnej intencji – o kolejne powołania kapłańskie do naszego seminarium duchownego w Pelplinie, także z naszej parafii.
  • W I-szy piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
    W I piątek miesiąca spowiedź św. będzie od godz. 15.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas IV i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  • Osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach związanych z wiarą, moralnością i życiem ludzi zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek, po Mszy wieczornej do plebanii.
  • W sobotę, o godz. 9.00, zapraszamy dzieci z klas III na kolejne spotkanie do plebanii.
  • Serdecznie zapraszamy dzielną młodzież i osoby dorosłe do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to trudna piesza pielgrzymka, która odbywa się nocą, podczas której jest okazja do modlitwy, do okazania swojej dzielności i doświadczenia wielu ciekawych przeżyć. W naszej diecezji wędrówka rozpocznie się w Dziemianach i idziemy nocą do sanktuarium we Wielu (trzema trasami do wyboru: 28 km, 42 km lub 55 km) z 27 na 28 marca. Po raz pierwszy wyruszy też taka Droga Krzyżowa ze Zblewa do Wiela na trasie 38 km. Osoby zainteresowane udziałem w EDK zapraszamy na spotkanie informacyjne do plebanii we wtorek, o godz. 17.30. Zadecydujemy, którą trasę wybiorą reprezentanci naszej parafii. W ubiegłych latach wyruszało z Dziemian po kilka tysięcy osób (w tym też po kilkunastu z naszej parafii).
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy nr czasopisma „W Rodzinie”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
  • Ze stolika pod chórem można zabrać ulotki z prośbą o przekazanie 1% od podatku na rzecz diecezjalnego Caritas. Pamiętajmy o tej możliwości odpisów przy składaniu rocznych PITów – także na rzecz osób chorych i stowarzyszeń z naszego środowiska.
  • W piątek zmarł śp. Zbigniew Czapiewski, pochodzący ze Starej Kiszewy, a ostatnio mieszkający w Skarszewach. Pogrzeb będzie we wtorek, o godz. 12.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o 18.00, w niedzielę o 16.00, w poniedziałek o 17.30, we wtorek o 11.00. Dobry Jezu….