OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.05.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2023-05-07

 • Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas tzw. Kolekty ekonomicznej
  na naprawę dachu na kościele.  
 • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła CARITAS będą zbierać do skarbonek
  na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • W przyszłą niedzielę, 53 dzieci z klas III przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 11.00, ławki z przodu kościoła będą zarezerwowane tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są
  o znalezienie miejsc na chórze lub z tyłu kościoła. Inni parafianie, którzy w tym roku, nie przeżywają w swoim domu tej uroczystości, mogliby przyjść na inną Mszę Świętą.  Msza, o godz. 9.30, rozpocznie się o pół godziny wcześniej – czyli o godz. 9.00 –
  ze względu na przygotowanie miejsc dla dzieci komunijnych. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 16.00. Dzieci komunijne oraz członków ich rodzin zapraszamy do spowiedzi w sobotę, od godz. 15.00 do 17.00. Kolejne ćwiczenia dzieci będą w poniedziałek i w środę o 15.30.
 • Pielgrzymka autokarowa do Lichenia dla dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie się
  25 maja. Koszt od jednej osoby to 80 zł. Można się już zapisywać w biurze parafialnym.
 • W poniedziałek przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość św. Stanisława
  (bpa i męczennika, głównego patrona Polski).
 • W najbliższą środę o godz. 16.00 odbędzie się w kościele adoracja Najśw. Sakramentu
  z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
 • Młodzież z klas I szkół średnich, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie do plebanii w piątek, o godz. 18.30. Prosimy
  o przyniesienie indeksów.
 • W sobotę, w rocznicę objawień fatimskich, zapraszamy po Mszy wieczornej  na specjalne nabożeństwo i różaniec. Na procesję dookoła kościoła przynieśmy świece.
 • Osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach moralnych i społecznych, zapraszamy na kolejne spotkanie Akcji Katolickiej do plebanii, w środę, o godz. 17.45.
 • W sobotę, 13 maja, odbędzie się piesza pielgrzymka ze Starej Kiszewy do Nowego Wieca – miejsca narodzin siostry Marty Wieckiej, błogosławionej z Kociewia. Długość trasy wynosi 25 km. Do udziału w niej zapraszamy chętną młodzież i dorosłych. Wymarsz o godz. 6.00. Wcześniej prosimy o zadeklarowanie swojego udziału. Spotkanie organizacyjne i zapisowe będzie w poniedziałek, 17 maja, po Mszy Św. o godz. 17.00. Dla osób, które nie będą mogły pójść pieszo, to będzie podstawiony autokar przy plebanii o godz. 11.30. Opłata za przejazd po 10 zł. Na miejscu będzie m.in. Msza Św.
  z ks. biskupem i koncert muzyczny. Tydzień później będzie piesza pielgrzymka
  do sanktuarium we Wielu.