OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.04.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2023-04-30

 • Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana,
  po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 9.30. Zadbajmy też wspólnie z sąsiadami o piękno przydrożnych krzyży i kaplic. 
 • Na początku maja przeżywamy ważne uroczystości państwowe i religijne. Postarajmy się wszyscy wywiesić przed domami i instytucjami biało – czerwone flagi państwowe. W miesiącu maryjnym możemy też wywiesić flagi biało – niebieskie, a w związku z różnymi uroczystościami nawiązującymi
  do św. Jana Pawła II – także flagi żółto – białe.
 • W środę przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Jest to dzień wolny
  od pracy i zapraszamy wszystkich do kościoła. Msze Św. będą w porządku niedzielnym. W tym dniu, o godz. 12.30, będzie Msza odpustowa w kaplicy filialnej w Starym Bukowcu. Kazania wygłosi ks. Wiesław Badaszek – kapelan ze szpitala w Kościerzynie.
 • W czwartek  przypada wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim druhom i druhnom z terenu naszej parafii za ofiarne działania na rzecz potrzebujących pomocy ludzi, a także za aktywne włączanie się w różnorakie inicjatywy parafialne i środowiskowe. Dobrze,
  że aktywnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i są chętni, by dalej służyć ludziom w kolejnych latach. Strażacy ze Starej Kiszewy organizują zbiórkę elektrośmieci od 1 do 5 maja. Przynosić je można na wyznaczone miejsce na placu za remizą.
 • Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.
 • W I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.00. Modlitwy, przy wystawionym Najśw. Sakramencie, poprowadzi Wspólnota Miłosierdzia.
 • W sobotę będziemy przeżywać w liturgii Święto świętych Filipa i Jakuba Młodszego (apostołów).
 • W maju papież prosi o modlitwę w intencji: „aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata”. W tej intencji odmówią
  za tydzień różaniec członkinie Żywego Różańca, po Mszy Św. o godz. 7.30.
 • Dzieci komunijne zapraszamy do kościoła na ćwiczenia we wtorek o godz. 10.00 oraz w czwartek o godz. 15.30. Ponadto dzieci będą miały próbną spowiedź w kościele w poniedziałek – klasa IIIc o godz. 13.00 – klasa IIIb
  o godz. 14.00 – a uczniowie z klasy IIIa, ze szkoły w Starych Polaszkach,
  czy z innych o godz. 15.00.
 • Dziękujemy za przygotowanie w kwietniu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Chwarzenka. Poprosimy, aby w maju udekorowali ołtarze mieszkańcy Chwarzna i Wybudowań Kozia.
 • Wyjazd uczestników 2-dniowej pielgrzymki autokarowej do sanktuariów
  w Niepokalanowie, Częstochowie i Gidlach będzie w sobotę, o godz. 3.30
  z przystanku naprzeciw plebanii.
 • Zachęcamy do przygotowywania się do udziału w pieszych pielgrzymkach, które w maju wyruszą z naszej parafii. 13 maja odbędzie się pielgrzymka
  do Nowego Wieca (do miejsca narodzin błog. siostry Marty Wieckiej) oraz
  20 maja do sanktuarium we Wielu.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe nry czasopism diecezjalnych „Pielgrzym” oraz „W  Rodzinie”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Warto też zabrać za darmo nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”. Są w nim m.in. ciekawe artykuły o rodzinie Ulmów z Podkarpacia, która przechowywała Żydów podczas II wojny światowej. Za to zostali zabici rodzice, a także dzieci. We wrześniu papież ogłosi wszystkich członków tej rodziny błogosławionymi. Jest też artykuł o błog. Carlo Acutisie, który zmarł na białaczkę w wieku 17 lat – a wcześniej pokazywał swoją wielką wiarę jako informatyk i człowiek modlitwy.
 • W minionym tygodniu zmarła śp. Halina Konopacka ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w środę i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Zmarła też śp. Irena Kiżewska z Chwarzenka. Pogrzeb odbył się w sobotę
  i została pochowana na nowym cmentarzu. Dobry Jezu …