OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.04.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2023-04-16

  • Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękujemy członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas, za troskę o osoby najbiedniejsze i realizację różnych dobroczynnych pomysłów. 
  • Dziękujemy też Wspólnocie Bożego Miłosierdzia za gorliwe modlitwy, organizowanie wielu działań pobudzających parafian do głębszych przeżyć duchowych i propagowanie wśród nas Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj od godz. 14.00 do 15.00 Wspólnota zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu do kościoła.
  • Dzisiaj Święta Zmartwychwstania obchodzą nasi prawosławni goście z Ukrainy. Życzymy, aby upragniony pokój nastał w ich ojczyźnie, aby wsparci życzliwością Polaków mogli bezpiecznie realizować różne swoje zadania.
  • Dzieci komunijne z klas III zapraszamy do kościoła na próby w poniedziałek
    i w środę o godz. 15.30.
  • Wspólnotę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej, a Wspólnotę Rodzin „Jutrzenka” w sobotę po Mszy wieczornej.
  • W piątek i w sobotę ks. proboszcz będzie przebywał z kadrą księży z diecezji pelplińskiej na Mistrzostwach Polski Księży w piłce nożnej halowej, które organizuje diecezja gdańska, w halach w Wejherowie i Rumii. Można trzymać kciuki za naszą drużynę.
  • Parafia nasza organizuje 2-dniową pielgrzymkę autokarową do słynnych sanktuariów w Niepokalanowie, w Częstochowie i w Gidlach, w dniach 6 i 7 maja. Koszt od 1 osoby to 200 zł. Chętni mogą zabrać kartkę informacyjną ze stolika pod chórem i zapisać się w biurze parafialnym.
  • Ze stolika z tyłu kościoła można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność prosimy włożyć do skarbonki św. Antoniego.