OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.01.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

 • W czwartek będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. odprawione będą w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, a na filii w Starym Bukowcu o godz. 18.30. Podczas każdej Mszy Św. poświęcone będą gromnice – można już dzisiaj zakupić świece z przodu kościoła – mniejsze po 10 zł. większe po 20 zł.
 • W piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. W tym dniu okazja do spowiedzi, od godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas IV oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Modlitwę, przy wystawionym Najśw. Sakramencie, poprowadzi Wspólnota Miłosierdzia.
 • W piątek będziemy wspominać w liturgii św. Błażeja – biskupa i męczennika. Uznawany jest on za patrona osób chorych na choroby gardła. W związku z tym po każdej Mszy Św., po błogosławieństwie udzielane będzie specjalne błogosławieństwo osobom, które odczuwają różnorakie dolegliwości związane z gardłem.
 • W następną niedzielę będziemy wspominać w liturgii św. Agatę, która w III wieku poniosła śmierć męczeńską za wiarę. Przed błogosławieństwem zostaną poświęcone
  w kościele chleb i sól, które będzie można zabrać do domu – by też spełniło się stare powiedzenie: „gdzie święta Agata tam bezpieczna chata”.
 • W lutym papież prosi o modlitwę w intencji: „aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących”. W tej intencji zostanie odmówiony w następną niedzielę, po Mszy o 9.30 różaniec Wspólnoty Żywego Różańca.
 • Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna przeznaczona na wykonanie podjazdu
  dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła.
 • Rodziców dzieci z klas III zapraszamy na spotkanie do plebanii w środę, o godz. 17.45. Ponadto rodziców (wraz z chętnymi dziećmi) zapraszamy na spotkanie
  do plebanii w czwartek, o godz. 17.45 – przyjedzie na pomiary przedstawicielka firmy krawieckiej i będzie można zamówić alby komunijne.
 • W następną niedzielę, na Mszę o godz. 11.00, zapraszamy do kościoła dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Św. Dzieci mają swoją „Studniówkę” i z tej okazji złożą pewne ślubowania – zobowiązania, które będą znakiem podjęcia przez nich konkretnych postanowień przemiany swojego życia podczas przygotowań do pięknej majowej uroczystości. Tego dnia dzieci też będą miały poświęcone świece komunijne. Mogą być one od chrztu lub możne je zakupić w biurze parafialnym w tym tygodniu.
 • Zakończył się okres kolęd. Z tej okazji pragniemy podziękować za okazaną  życzliwość. Dziękujemy za serdeczną atmosferę w domach u rodzin i złożone ofiary. Po latach covidowych podliczono różne statystyki parafialne. Po 3 latach liczba parafian spadła z 3309 osób na 3117. Są w parafii 102 pary żyjące w związkach niesakramentalnych, z tego 56 – które nie mają przeszkód i mogłyby zawrzeć związek małżeński w kościele. Kolędę przyjęto w 836 miejscach, nie przyjęło kolędy
  (z różnych przyczyn) 10% rodzin. Dziękujemy za złożone ofiary na realizację tegorocznych zadań inwestycyjnych – wykonania podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła i naprawę organów. W sumie
  na te cele złożono podczas kolędy kwotę 20 tys. zł. Na te cele będą też przeznaczone comiesięczne kolekty ekonomiczne.
 • W poprzednich latach mieszkańcy poszczególnych rejonów parafii pięknie zatroszczyli się o wystrój kościoła parafialnego (przy ołtarzu głównym i bocznych), poprzez przygotowanie coniedzielnych dekoracji kwiatowych. Poprosimy, aby w tym roku dalej kontynuować taką piękną pracę w kościele. W każdym rejonie powinny się znaleźć osoby odpowiedzialne, które na kolejne niedziele miesiąca (a więc np.
  w soboty) pomogą zrobić dekoracje kwiatowe (korzystając z własnych kwiatów
  z ogrodów lub po zorganizowaniu jakichś składek na ten cel). Czasami pomocne będą już zrobione dekoracje ślubne lub świąteczne. Przydział zadań w kolejnych miesiącach przesunął się o jeden miesiąc, a więc w kolejnych miesiącach za dekoracje w kościele parafialnym będą odpowiadać mieszkańcy z wyznaczonych rejonów: luty – (Zamek Kiszewski, Strzelki), marzec – (będzie dekoracja wielkopostna), kwiecień – (Chwarzenko), maj – (Chwarzno i Wybudowania (Kozia), czerwiec – (Bartoszylas
  i Ruda),  lipiec – (Foshuta),  sierpień – (Stara Kiszewa – ulice Szorca, Wyzwolenia, Osiedle za stadionem, Wybudowania (Kalk), wrzesień – (Pałubin, Górne Maliki), październik – (Wygonin, Bożepole i Struga), listopad – (Stara Kiszewa – ulice Tysiąclecia, Zamkowa, Kościelna, Konarzyńska, Kościerska, Polna, Łąkowa, Partyzantów, 6 Marca), grudzień – (będzie dekoracja adwentowa). Mieszkańcy Starego Bukowca i Nowego Bukowca od lat troszczą się o piękno dekoracji w kaplicy w Starym Bukowcu. Niech troska o piękno świątyni parafialnej będzie radosnym znakiem zaangażowania w sprawy parafii i szczególnym znakiem naszej wiary.
 • Dziękujemy uczestnikom Mistrzostw Parafii w piłkę nożną halową i w tenisa stołowego, które zostały zorganizowane w minionym tygodniu na hali.
 • Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Bułgarii i Serbii w dniach
  od 25 czerwca do 6 lipca. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zainteresowani trasą
  i kosztami mogą zabrać kartkę informacyjną ze stolika pod chórem i szybko się zgłosić do ks. proboszcza.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny nr czasopisma „W Rodzinie”,
  a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Warto też zabrać za darmo nowy nr czasopisma „Dobre Nowiny”, w którym można znaleźć wiele ciekawych informacji m.in. o zmarłym papieżu Benedykcie XVI.