OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.01.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA
– 2023-01-15

  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie dla Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  • W środę rozpocznie się tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. Wiele spraw jednoczy chrześcijan różnych wyznań. Piękne świadectwo dajemy wspierając m.in. prawosławnych Ukraińców, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Wszyscy starajmy się szerzyć zgodę, jedność i  życzliwość w swoich środowiskach.
  • W tym tygodniu będziemy obchodzić dzień babci i dzień dziadka. Warto podziękować wszystkim starszym osobom za ich trud i poświęcenie włożone w wychowanie młodszego pokolenia, przekazywanie nam wszystkim dobrych wartości.
  • W następną niedzielę, 22 stycznia, przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Organizacja Strzelcy zaprasza do wspólnego uczczenia powstańców pochodzących z terenu naszej parafii. A była to rodzina Czarlińskich i leśniczy Fiałek z Chwarzna, ks. Antoni Muchowski pochodzący z Foshuty i Oskar Wolski ze Strugi. O godz. 11.00 będzie uroczysta Msza w kościele, a potem dalszy ciąg przy dawnej posiadłości Czarlińskich w Chwarznie. Na końcu przy szkole będzie wojskowa grochówka dla wszystkich uczestników.
  • Narzeczeni, którzy w tym lub następnym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński mają obowiązek przedstawienia dokumentu o ukończeniu tzw. kursu przedmałżeńskiego. Mogą uczestniczyć np. w tzw. Weekendzie dla Narzeczonych, który organizowany jest w parafii Zblewo od 10 do 12 marca. Trzeba szybko zapisać się przez internet na stronie ewangelizacjapelplin.pl
  • Kończy się czas kolęd. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów w swoich domach z kolędą i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii. Rodziny, które były nieobecne wcześniej, mogą zaprosić kapłana z kolędą do domu na sobotę, o godz. 14.00.
  • Plan kolęd na ostatnie dni:

* 15 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –  Stara Kiszewa – ul. Tysiąclecia                                                    
* 15 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –  Stara Kiszewa – domki za stadionem (ulice Jana Pawła, Norwida)                                                                                                 
* 16 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Kościerska (blok
po byłym SKR i domy za nim)            
* 16 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – domki do Ośrodka Zdrowia                         
* 17 stycznia, wtorek, godz. 13.00 – kolęda dekanalna kapłanów w Pinczynie                                                                                 
* 18 stycznia, środa, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
(od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy) prawa strona, do bloku po SKR                                  

* 19 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
(od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy, w stronę Kościerzyny prawa  strona)   

* 19 stycznia, czwartek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia,  blok 15, blok 16     

* 20 stycznia, piątek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Konarzyńska (od strony Konarzyn do nru 12)                                                              

* 21 stycznia, sobota, godz. 14.00 – kolęda u chętnych rodzin (nieobecnych wcześniej w terminie swojej trasy)  

* W minionym tygodniu zmarła śp. Felicja Peplińska ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w sobotę i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …